Advert
Advert
Advert

Sur'da 4 bin 322 aileye yardım yapıldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden çatışma ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere valilik tarafından 1 milyon 562 bin 964 TL yardım yapıldı.

Sur'da 4 bin 322 aileye yardım yapıldı
Sur'da 4 bin 322 aileye yardım yapıldı

Sur’da kazılan çukur, barikat ve akabinde uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan 4 bin 322 aileye toplam 1 milyon 562 bin 964 TL değerinde yardım yapıldığı belirtildi. Ayrıca çatışmalardan dolayı evlerini terk eden ama kalacak yeri olmayan 28 ailenin ise otellere yerleştirildiği ifade edildi.

Yapılan yardımla ilgili yazılı bir açıklama yapan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, yaşanan mağduriyetleri gidermeye çalıştıklarını belirtti.  

Yardımların sosyal yardımlaşma vakfı tarafından dağıtıldığını ifade eden Vali Aksoy, “Bu kapsamda Diyarbakır Merkez, Sur, Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından, ilimiz genelinde 4 bin 322 aileye toplam 1 milyon 562 bin 964 TL yardım yapıldı. Yine ilimiz genelinde Sur ve Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından bin 105 koli gıda yardımı ve 6 bin 50 adet ekmek dağıtımı gerçekleştirildi.” diye belirtti.

"28 aile otellerde misafir edilmekte"

Yaşanan çatışmalardan dolayı evlerini terk eden kimi aileleri de otellerde misafir ettiklerini açıklayan Aksoy, “Bunun dışında Sur ilçesindeki evi dışında kalacak hiçbir yeri olmayan 28 aile (93 kişi) çeşitli otellerde misafir edilmekte ve onların da masrafları Valiliğimiz tarafından karşılanmaktadır. Bizler devlet adına bugüne kadar vatandaşlarımızın yanında olduğumuz gibi, bundan sonra da onların mağduriyetlerini gidermek ve Diyarbakır’ımızı daha yaşanır bir kent haline getirmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Devletimiz vatandaşlarımızın refahı adına her türlü çalışmayı yapmaya devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle