Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Şuraya sunduğumuz maddeler medya ya servis edildi"

"Şuraya sunduğumuz maddeler medya ya servis edildi"

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkan Vekili Naif Keleş, bazı sendikaların, Eğitim Bir Sen'in 19. Milli Eğitim Şurası'nda sunduğu maddeleri ?yandaş medya'ya servis edildiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2014 Salı 10:36

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Diyarbakır Şube Başkan Vekili Naif Keleş, Antalya’da gerçekleştirilen 19. Milli Eğitim Şûrası’nda en çok tartışılan konularla ilgili değerlendirme yaptı.

Eğitim Bir-Sen’in 19. Milli Eğitim Şûrası’na sunduğu maddelerin tümünün topluma yönelik umut açıcı etkiler bıraktığını belirten Keleş,  bazı sendikaların, Eğitim Bir Sen’in şuraya sunduğu maddeleri rejime karşı havasını oluşturarak yandaş medyalarına servis yaptıklarını söyledi.

Keleş, şûrada en çok tartışılan bazı konularla ilgili, “Din dersinin ilkokul 1, 2 ve 3’üncü sınıflarda zorunlu olmasının kabul edilecek bir tarafının olmadığını söylüyorlar. Bunu söyleyenlerin batı ülkelerinde din dersinin standart bir ders olduğundan haberi olmamakla beraber kilisenin kontrolünde olduğunu da bilmiyorlar. Oysaki bu ders doğruyu, adaleti ve gerçeği anlatıyor. Eğitim Bir Sen olarak hiçbir zaman karma eğitim kaldırılsın demedik. Eğitim Bir Sen olarak karma eğitimin yasal zorunluluktan çıkarılması ve kız, erkek için ayrı ayrı okullarının da açılması gerektiğine inanıyoruz. Anayasamızın 68. Maddesi diyor ki: devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır. Anayasamızda böyle bir madde varken  ve daha önemlisi toplumun benimsemediği bu dersin olması kabul edilebilir bir durum değildir.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com