Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şura kararları biran evvel uygulanmalı

Şura kararları biran evvel uygulanmalı

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, yeni eğitim-öğretim yılının şura kararlarının alındığı bir yıl olması gerektiğine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 18:15
Şura kararları biran evvel uygulanmalı

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 2015-2016 Eğitim Öğretim ders yılının başlamasıyla yazılı bir  açıklama yaptı.

Eğitim-öğretim yılının yaklaşık 17 milyonu aşkın öğrencinin ve 896 bin öğretmenin sınıflarla buluşmasıyla başladığını kaydeden Değer,     Toplu sözleşme kazanımlarının pozitif etkisiyle başlayan bu yılın Milli Eğitim Bakanlığı’nda geleceğe ilişkin sorumlulukların konuşulduğu; şura kararlarının uygulandığı, müfredatın öze dönüşe imkân ve fırsat verdiği bir eğitim-öğretim yılı olmasını diliyoruz.” dedi.

“Karma eğitim mecburiyeti kaldırılmalı”

1739 sayılı Temel Eğitim Kanunu’nda yer alan, “Okullarda kız ve erkek karma eğitim yapılması esastır’ ibaresinin değiştirilmesini isteyen Değer, karma eğitim dayatması yerine, demokratik, veliye ve öğrenciye seçme hakkı tanıyan bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.  

“Öğretmen açığı tamamen kapatılmalı”

Değer, “37 bin öğretmen ataması henüz gerçekleştirilmiş olmasına rağmen öğretmen ihtiyacı dikkate alındığında bunun yeterli olmayacağı açıktır. Eğitim sistemindeki reformları kalıcı kılacak olan, okullarda boş ders kalmaması ve sınıflarda sadece kadrolu öğretmenlerin olmasıdır. İmkânlar zorlanarak, öğretmen açığı tamamen kapatılmalıdır.” dedi.

“Şûra kararları biran evvel uygulanmalı”

19. Milli Eğitim Şûrası’nda alınan kararların biran önce uygulanması gerektiğine işaret eden Değer,  yeni eğitim-öğretim yılının eğitim çalışanlarına, öğrencilere ve millete hayırlı olmasını diledi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com