Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Süper Cerrah Ali Uzunköy Balikligol.com'a konuştu

Süper Cerrah Ali Uzunköy Balikligol.com'a konuştu

Şanlıurfa’da özellikle kanserli hastalar konusunda büyük hizmetleri olan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı onkoloji ve Kanser cerrahi uzmanı Ali Uzunköy Genel yayın yönetmenimiz Necva Kırmiç GÜL’e konuştu.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2016 Perşembe 08:59
Süper Cerrah Ali Uzunköy Balikligol.com'a konuştuKanser cerrahi alanında; çeşitli bağırsak, meme, tiroit, kalın bağırsak, boğaz, mide bağırsak kanseri ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiren Ali Uzunköy, bunun yanı sıra Şanlıurfa’yı çeşitli uluslarasın konferanslarda tanıtımını da yapıyor. Tam 21 yıl Şanlıurfa’daki hastalara hizmet veren Ali Uzunköy , son gittiği Amerikan Havai’deki programda Şanlıurfa’yı ve Göbeklitepe’yi tanıtmış.

Ropörtaj: Necva Kırmiç GÜL

Ali Uzunköy kimdir?
Allahın bir kuludur. 1963 Kütahya’da doğdum. Askerliğimi Diyarbakır’da yaptım. Mecburi hizmetimi Trabzon’da yaptım. 21 yıldır Şanlıurfa’da çalışıyorum.

Şanlıurfa’da neler yapıyorsun?
Genel cerrah olarak çalışıyorum. Bu anlamda birçok ameliyat yaptım. Yan görev olarak cerrah onkoloji olarak görev yapıyorum. Kanser cerrahi alanında bağırsak, meme, tiroit, kalın bağırsak, boğaz, mide bağırsak kanseri, yemek borusu, karaciğer gibi kanser çeşitleriyle savaş verdik. Bu bölgede en büyük ihtiyaç onkoloji bölümünün destekleridir. Çünkü kanser hastaları tedavileri için şehir dışına gidiyorlardır. Yeni hastanemizde başlayacak olan onkoloji bölümünün yanında plastik cerrahi de olacak.

Genel cerrahide en çok hangi sorunlar var?
Fıtık, safra kesesi, guatr var. Ama en çok kanser hastalarını ameliyat yapıyorum.

21 yıldır Şanlıurfa’dasınız bu kenti nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yardımcı Doçent olarak başladım. 10 senede doçent oldum. Bana en çok sorulan soru bu. Sağlık bakanlığından yâda yeni açılan üniversitelerden üst görev gibi sözler gündeme geliyor. Ama 21 yıldır Şanlıurfa’dayım. Urfa Ruhuma hitap ediyor. Şuana kadar Şanlıurfalılar bana hep güvenip sevdiler. Urfa’yı ve Urfalıları seviyorum. Sayısız sıkıntılı ameliyat yaptım. Onlar beni tercih ettiler.

Şanlıurfa ile ilgili anlatacağın bir anekdot var mı?
En son Havaideki programda Şanlıurfa’yı ve Göbeklitepe’yi tanıttım. Şanlıurfa’nın nüfusundan bahsettim. Video ve resimlerle modern ve tarihi yerleri anlattım. 2 milyon Şanlıurfalı yaşıyor. Suriyeli mültecileri ağırlıyor. Bazıları bu sözü sevmeyebilir ama gerçek şu ki her çeşit ihtiyaçları karşılanıyor ve sabırla içinde yaşanıyor. Ara verdiğinde bir Meksikalı doktor gelip beni tebrik etti. Tabi, benim orada olmamın sebebi buradaki sofistike teknolojik ameliyatlar yapılıyor. Diyelim ki transkural bir ameliyat karaciğer parçasını (kislerini kesesiz olan) ameliyatları video olarak anlattım. Biz bunu 1977’den Ama artık şöyle bir gerçek var tıpta Avrupa teknolojinden onlarla eşitiz. Hatta onlardan öndeyiz diyebilirim. Türkiye sağlık alanında onlardan önde.

Bizim artık yeni bir hastanemiz oldu. Urfalılar ne bekler bu hastaneden?
Bu hastane Şanlıurfalıların bütün ihtiyacını karşılayacak teknik donanıma sahip. Bir çok cihazı yeni. Hemde son model cihazlar. İnsanımızın sağlıklı ve sıhhatlı bir şekilde yaşaması dileğimizdir ama hastalanan insanlarımız gönül rahatlığı ile hastanemize başvuruda bulunabilir.


Sosyal medya hesabınızda Süper cerrah olarak adınız geçiyor nedir bunun anlamı?
Bu benim kendime taktığım isim değil. Meslek camiamızda arkadaşlarımızın bana taktıkları bir isimdir. Süper cerrah olarak bilinirim.

Bize zaman ayırdığınızı için sizlere teşekkür ederiz…
Ben sizlere teşekkür ederim. balikligol.com olarak bana yer verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com