Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sülükle tedaviye büyük ilgi

Sülükle tedaviye büyük ilgi

Halkalı solucanlar türüne giren sülükler, birçok rahatsızlıkta tedavi için kullanılıyor.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 11:40
Sülükle tedaviye büyük ilgi

Son yıllarda doğal tedavi yöntemlerinden olan sülükle tedaviye ilgi arttı. 25 yıldır sülük tedavisi işiyle uğraşan Diyarbakırlı Mustafa Börü, halkalı solucanlar türüne giren sülüklerin birçok rahatsızlıkta tedavi için kullanıldığını belirtti.

Sülüklerin, vücuttan emdiği kanlar ve vücuda aktardığı enzimlerle doğal tedavi imkânı sunduğunu ifade eden Börü, hiçbir makinenin yapamadığını sülüklerin yaptığına dikkat çekti.

Sülük tedavisinin oldukça faydalı olduğunu kaydeden Börü, “Yaklaşık 2 bin tür sülük çeşidi bulunur. Bu sülüklerin bir kısmı kan emicidir. Kan emici sülüklerin ise sadece 2 türü tedavi edicidir. Bunlar, aldıkları pis kanı rafineriden geçirir ve rafinerideki toksinleri arındırdıktan sonra yaklaşık 173 tane enzimi kanla beraber vücuda enjekte ederler. Hiçbir makinenin yapamadığı analizi sülük yapar. Mineralli ve tatlı sularda yaşayan sülükler, kirli sularda yaşayamazlar. Dolayısıyla sülükle tedavi, doğal tedavide kullanılan bir yöntemdir.” dedi.

“Sülük tedavisinde hastanın kan durumunun bilinmesi gerekir”
Börü, “Sülük tedavisi için hastanın kan durumunun bilinmesi gerekir. Hastada itepe rahatsızlığı veya animü hastalığı varsa sülük tedavisi uygulanmaz. Eğer uygulanırsa hasta düşük tansiyondan bayılabilir veya kısmi felç geçirip ölebilir.” diyerek, sülük tedavisinin her insanda uygulanmasının olumsuz sonuçlara yol açabileceğini kaydetti. (Hamza Adiyaman/Hüseyin İçli – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Olan yine Şanlıurfalılara oluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com