Advert
Advert
Advert

Sülük birçok hastalığa deva

​Geçmişi uzun yıllara dayanan sülük tedavisinin faydalarına dikkat çeken uzmanlar, sülüğün varis, bel ve boyun fıtığı ile migren gibi hastalıklara deva olduğunu söyledi.

Sülük birçok hastalığa deva
Sülük birçok hastalığa deva

Geleneksel Hacamat ve Sülük Terapileri Eğitim ve Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği (Hacamat Der) Başkanı Kadri İşler, sülük tedavisi hakkında bilgilendirmede bulundu. Bu tedavi yönteminin geçmişinin uzun yıllara dayandığını söyleyen İşler, içinde bulunan enzimlerden dolayı sülüğün birçok hastalığa karşı şifalı olduğunu söyledi.

Sülük tedavisi için kendilerine daha çok varis, boyun ve bel fıtığı ile migren gibi şikayetleri olan kişilerin başvurduğunu aktaran İşler, “Amazon ormanlarına özgü bir hayvanın, içerisinde bulundurduğu enzimleri vücuda zerk etmesiyle yapılan tedavi olan sülüğün geçmişi uzun yıllara dayanmaktadır. Sülüğün içerisinde modern tıbbın kanıtladığı 105 tane madde var.” dedi.

“Sülük tedavisi Türkiye’de özellikle Akdeniz Üniversitesi’nde uygulanıyor”

Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde sülük tedavisi uygulandığını dile getiren İşler, “Sülük, cinsel rahatsızlıkları tedavi edicidir. Kan sulandırıcı, pıhtı çözücü özelliğinden dolayı kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde kullanılabiliyor. İçinde penisilin maddesi olduğu için vücuttaki iltihapları, ödemleri söktürür. Bugün dünya üzerinde, sadece Türkiye’de değil, bütün hastaneler sülük tedavisiyle tedavi yapmaya başlamışlar. Türkiye’de de özellikle Akdeniz Üniversitesi’nde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Herkese sülük tedavisini tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı.

Tedavi işin ehli kişilerce yapılmalı

İşler, insan anatomisini bilmeyen kişilerin, yaptığı sülük tedavisinin zararlı olabileceğini, bu nedenle tedaviyi işin ehli kişilerin yapmasının doğru olacağını da sözlerine ekledi. (Hamza Adiyaman- İLKHA) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik