Reklamı Geç
Advert
Advert

Sultanahmet'teki Patlamada Turistler Ölmüş

İstanbul Sultanahmet Meydanında canlı bomba patlaması sonucunda 10 kişi ölmüştü. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Patlamada ölenlerin çoğu yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

Sultanahmet'teki Patlamada Turistler Ölmüş
Sultanahmet'teki Patlamada Turistler Ölmüş

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Sultanahmet Meydanı’ndaki canlı bomba saldırısında ölenlerin çoğunun yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

Çankaya Köşkü'ndeki güvenlik toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sultanahmet’teki canlı bomba saldırısını 1988 doğumlu, Suriye uyruklu bir canlı bombanın gerçekleştirdiğini söyleyen Kurtulmuş, saldırıda ölenlerin çoğunun yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

Saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Kurtulmuş, “Parçalanmış bir cesedin de canlı bombaya ait olduğu tespit edilmiştir. İlgili birimlerin yaptığı çok titiz çalışmalar sonucu, canlı bombanın 1988 doğumlu Suriye uyruklu birisi olduğu tespit edilmiş ve ilgili bağlantılarının araştırılmasına da başlanmıştır" diye konuştu.

Ölenlerin çoğu turist

Kurtulmuş, “10 insanı kaybettik, ölenler için taziyelerimizi ifade ediyoruz. Bunların önemli bir kısmı yabancı uyrukludur. Ayrıca şu anda 15 yaralı var, bu 15 yaralıdan 2 tanesi ağır vaziyettedir.” diye konuştu. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı