Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ'NİN YAPIMI TAMAMLANDI (fotogaleri)

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ'NİN YAPIMI TAMAMLANDI (fotogaleri)

Başkan Celalettin Güvenç, yapımı büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Süleyman Şah Türbesi'nin bulunduğu alanda incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2015 Cuma 14:37
SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ'NİN YAPIMI TAMAMLANDI (fotogaleri)

Başkan Güvenç ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şah Fırat Operasyonu'nun ardından 3. Hudut Alayı 3. Hudut Taburu 8. Hudut Bölük Komutanlığı'na gelerek burada oluşturulan geçici türbeyi ziyaret etti.

 Güvenç daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yol, otopark, çevre düzenlenmesi ile su ve kanalizasyon sistemini  tamamlanan Süleyman Şah Türbesi'nin bulunduğu alana gitti, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 Güvenç, alandaki ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada manevi değeri yüksek ecdat yadigarının başarılı bir operasyonla Türkiye'ye getirildiğini anımsattı. Türbede devam eden alt, üst yapı, çevre düzenlemesi ve yol çalışmasının Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını belirterek şunları kaydetti:

 "Büyükşehir Belediyesi olarak buraya 2 kilometre beton yolun yapımı ve peyzaj çalışmasını tamamladık. Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür ediyorum. 10 gün gibi kısa bir sürede  buranın bütün alt ve üst yapısını bitirdik. Hayırlı olsun . Bundan sonra vatandaşlarımız  daha rahat Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret edebilecekler. Üzerinde durduğumuz toprak artık hukuken bizim toprağımızdır."

 Başkan Güvenç, olumsuz hava koşullarına rağmen büyükşehir personelinin  özverili bir şekilde çalıştığın vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Bu arada Güvenç'e ziyareti sırasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Üniversite öğrenci kulüplerinden ortak açıklama: Referanduma evet!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com