Advert
Advert
Advert

Sucuk fiyatları aldı başını gitti

Sucuk fiyatları aldı başını gitti
Sucuk fiyatları aldı başını gitti

Dana etinden yapılan sucuğun kilogram fiyatı 50 liraya kadar çıktı. İthalat atağına rağmen kasaplar, kırmızı eti kilosu 17 liradan kestiriyor.

Buna göre, kemikli dana etin kilosunu 17 liraya mal eden kasaplar, kırmızı eti, üzerine diğer giderleri ve belirli miktar karını ekleyerek oluşturduğu fiyattan tüketiciye sunuyor.

Sucuğun marketlerdeki kilogram fiyatı 50 liraya kadar ulaşırken, kampanyalı olarak satılanlar 27 liradan alıcı buldu.

Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız, günümüz şartlarında böyle bir fiyatın mümkün olmadığını belirterek, Hayvanın hangi bölgesindeki eti kullanırsanız kullanın bu fiyat haksız kazanca giriyor. Mevcut şartları değerlendirip yüksek karları hedefleyenler var. Normalde bir sucuğun ortalama fiyatı 25 liradır dedi.

Bu sabah kasapların haftalık et ihtiyacı için pazar yerlerine gittiğini belirten Yıldız, İthalat açıldığı için fiyatların bir miktar düşeceğini sandık. Ancak halen kesim kilogram fiyatı 17 lira. Hayvan kestiremeden döndük. Birçok kasap, bu haftayı da boş geçirecek diye konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
selami çiftçi     2015-03-12 Mehmet Berk Ergin Bir sihirli kelime dökülür söz dağarcığımdan: "futbol" adlı yazıyı okumanızı öneririrm. sziden çalmış herhalde :d
Abdullah     2015-03-11 Ben de şahsen Futbolu bu haliyle sevmiyorum!.....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı