Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sucuğa domuz eti katan markalarda!

Sucuğa domuz eti katan markalarda!

Tarım Bakanlığı her alandaki usülsüzlükleri deşifre edecek... Sırada hangi besinler var? Hangi sektörlerle ilgili tespitler yapıldı? Önümüzdeki günlerde kıyamet kopacak!

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2012 Pazartesi 11:45
Sucuğa domuz eti katan markalarda!
Sahte balcıları deşifre eden Tarım Bakanlığı şimdi özellikle işlemiş gıdalarda gıda güvenliğini ihlal eden firma ve markaları deşifre etmeye hazırlanıyor.

Sucuk, salam ve sosis gibi hazır gıdalara domuz, at ve eşek eti katılması konusundaki haberler gündeme bomba gibi düştü. Özellikle dışarıda yemek yiyen çalışanları tedirgin eden iddialardan sonra vatandaşlar bu firmaların açıklanması içinde internette kampanya başlattı.

TESİSLER KAPATILSIN, REKLAMLARI DURDURULSUN

Ne yediğini bilmek isteyen tüketiciler, bu markaların bala hile karıştıranlar gibi açıklanmasını, tesislerinin gerekirse kapatılmasını ve reklamlarının da durdurulmasını istiyorlar.

"GIDA TERÖRİSTLERİNE SAVAŞ AÇTIK"

Haber 7’nin görüştüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü Ahmet Kavak, Bakanlık olarak gıda teröristlerine savaş açtıklarınısöyledi.

"FİRMALARI YAKINDA AÇIKLAYACAĞIZ"

Yılbaşında çıkarılan yönetmelikle birlikte yoğun bir çalışma içinde olduklarını kaydeden Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü Ahmet Kavak, “Yakın zamanda çalışmalarımız bitecek ve halkımızın sağlığıyla oynayan tüm firmaları, marka değeri ve pazar payına bakmadan deşifre edeceğiz. Çalışmalarımız özelllikle büyükşehirlerde yoğunlaştırdık ama bu olay 75 milyon vatandaşımızı ilgilendiriyor” dedi.

BÜTÜN GIDALARDA SIKI DENETİM

İncelemelerinin sadece domuz, at ve eşek eti üzerinde olmadığını belirten Kavak, yoğurt, margarin, zeytin yağı, süt, peynir, işlenmiş et, kıyma gibi halkın çok tükettiği besinlerde yapılan usulsüzlüklere son verecek çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Ersin Çelik / haber7.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com