Advert
Advert
Advert

"Şubat 2016'da 30 bin öğretmen ataması yapılacak"

Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı bir televizyon programında Şubat 2016'da yaklaşık 30 bin öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT 1'de canlı olarak yayınlanan, "Başbakan ile Özel Yayın" programında, Şubat ayında yaklaşık 30 bin öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

Başbakan Davutoğlu, öğretmen atamalarına ilişkin bir beklentinin olduğunu belirterek, "Geçen seneden kalan 10 binlik bir atamamız vardı, 37 bin atadık. 10 bini Şubat ayında atayacağız. Önümüzdeki sene içinde ihdas edilen kadroların da yarısını şubat ayında atamayı düşünüyoruz. Bu herhalde 30 bin civarına doğru giden bir rakama ulaşır zamanla. Bu atamaları yapacağız. Ben prensip olarak, önüme atamalar geldiğinde şubat atamalarını geçen sene de yaptık ama biraz tereddütle karşıladı arkadaşlar. Çünkü şubat ayında atandığı zaman öğretmen yılın ortasında nasıl gidecek? Bugün Milli Eğitim Bakanımızla tekrar konuştuk." Dedi.

Davutoğlu yeni sistemle yeni atanan öğretmenleri bir dönem bulundukları yerlerde staj göreceklerini belirterek, “Şöyle bir şey yapacağız; Şubat ayında atama olan öğretmenler yeni bir sistemle atandıkları yere gitmeyecekler. Bulundukları yer neresi ise orada bir okula gidecekler, çalışacaklar ya da staj görecekler. Bir dönemi öyle geçirecekler. Doğu'ya, Güneydoğu'ya atandı. Bir dönem, evi neredeyse ya da bitirdiği okul neredeyse orada bir okula onu göndereceğiz. Atandıktan sonra bir dönem orada çalışacak. Orada bir öğretmenle birlikte hazırlık yapacak.“ ifadelerine yer verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu öğretmenlerin meslek içi eğitime tabi tutulacaklarını da belirterek, “Yazın da Öğretmen Akademisi oluştuktan sonra meslek içi eğitime tabi tutulacak. Dolayısıyla Şubat ayında atandı, eylül ayına kadar geçen 7 ayı öğretmenlerimizin kendi kabiliyetlerini, formasyon üzerindeki gelişimlerini tamamlayacakları bir dönem olarak değerlendireceğiz. Şubat atamalarının dezavantajları da ortadan kalkmış olacak.“ şeklinde konuştu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu