Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Şubat 2016'da 30 bin öğretmen ataması yapılacak"

"Şubat 2016'da 30 bin öğretmen ataması yapılacak"

Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı bir televizyon programında Şubat 2016'da yaklaşık 30 bin öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2015 Cumartesi 15:32

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT 1'de canlı olarak yayınlanan, "Başbakan ile Özel Yayın" programında, Şubat ayında yaklaşık 30 bin öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

Başbakan Davutoğlu, öğretmen atamalarına ilişkin bir beklentinin olduğunu belirterek, "Geçen seneden kalan 10 binlik bir atamamız vardı, 37 bin atadık. 10 bini Şubat ayında atayacağız. Önümüzdeki sene içinde ihdas edilen kadroların da yarısını şubat ayında atamayı düşünüyoruz. Bu herhalde 30 bin civarına doğru giden bir rakama ulaşır zamanla. Bu atamaları yapacağız. Ben prensip olarak, önüme atamalar geldiğinde şubat atamalarını geçen sene de yaptık ama biraz tereddütle karşıladı arkadaşlar. Çünkü şubat ayında atandığı zaman öğretmen yılın ortasında nasıl gidecek? Bugün Milli Eğitim Bakanımızla tekrar konuştuk." Dedi.

Davutoğlu yeni sistemle yeni atanan öğretmenleri bir dönem bulundukları yerlerde staj göreceklerini belirterek, “Şöyle bir şey yapacağız; Şubat ayında atama olan öğretmenler yeni bir sistemle atandıkları yere gitmeyecekler. Bulundukları yer neresi ise orada bir okula gidecekler, çalışacaklar ya da staj görecekler. Bir dönemi öyle geçirecekler. Doğu'ya, Güneydoğu'ya atandı. Bir dönem, evi neredeyse ya da bitirdiği okul neredeyse orada bir okula onu göndereceğiz. Atandıktan sonra bir dönem orada çalışacak. Orada bir öğretmenle birlikte hazırlık yapacak.“ ifadelerine yer verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu öğretmenlerin meslek içi eğitime tabi tutulacaklarını da belirterek, “Yazın da Öğretmen Akademisi oluştuktan sonra meslek içi eğitime tabi tutulacak. Dolayısıyla Şubat ayında atandı, eylül ayına kadar geçen 7 ayı öğretmenlerimizin kendi kabiliyetlerini, formasyon üzerindeki gelişimlerini tamamlayacakları bir dönem olarak değerlendireceğiz. Şubat atamalarının dezavantajları da ortadan kalkmış olacak.“ şeklinde konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com