Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Su Meclisi; Suyu, Toprağı ve Doğamızı vermeyeciğiz

Su Meclisi; Suyu, Toprağı ve Doğamızı vermeyeciğiz

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2010 Çarşamba 16:43
Su Meclisi; Suyu, Toprağı ve Doğamızı vermeyeciğiz

Türkiye Su Meclisi: Suyumuzu, Toprağımızı Doğamızı Vermeyeceğiz Türkiye Su Meclisinin ikinci genel kurulu Antalyanın Alakır Vadisinde hiç elektrik kullanmadan gerçekleştirildi. Türkiyenin tüm bölgelerinden gelen Meclis üyeleri, Torosların Alakır Vadisine kurulan büyük bir Sarıkeçili kıl çadırında buluştu. Türkiye sathında hidroelektrik santrallere (HES) karşı mücadele eden sivil inisiyatifleri bir araya getiren Genel Kurul, iki gün boyunca hiç elektrik kullanmadan ateş başında gerçekleştirildi. Yeni yönetimin seçildiği Türkiye Su Meclisinin genel kurulunda aynı zamanda 2011 yılının çalışma takvimi ve hedefleri belirlendi.  Meclis Genel Kurulunun gerçekleştirildiği Alakır Vadisi 8 HES projesi nedeniyle tehlike altında.

Genel Kurul sonucunda Türkiye Su Meclisinin sözcüsü seçilen Pervin Savran yaptığı açıklamada Türkiyenin dört bir yanında insanların sularını korumak için mücadele ettiğine dikkat çekerek, Hepimiz suyun olmadığı bir yerde yaşamın da olmayacağını iyi biliyoruz.

Bu nedenle Anadolu doğası ve insanı için bu mücadele bir ölüm kalım mücadelesidir. Türkiyede suların özel sektöre satılmış olması sadece Anadolunun ücra köşelerde, vadilerde yaşayan insanların değil büyük şehirlerde yaşayanların da ortak derdi olmalıdır. Çünkü nerede olursak olalım nerde yaşarsak yaşayalım tüm yaşamsal ihtiyaçlarımızı tek kaynağı doğadır dedi.

Başta Çevre ve Orman Bakanlığı olmak üzere Türkiyeyi yönetenlerin Anadolunun dört bir yanından çıkan Suyumuzu vermeyeceğiz sesine kulak vermesi gerektiğinin altını çizen Pervin Savran, Anadolu insanı kararlıdır. Anadolu insanı bir mücadele için bir araya gelmişse bu ciddiye alınmalıdır. Bizi yönetenlerin biran once binlerce yıldır özgür akan ve aktığı her yere can veren sularımızı satma yanlışından geri dönmelidir.

Çünkü Anadolunun ölüm fermanı olan bu kararları asla Kabul etmeyeceğiz. Sularımızdan, doğamızdan ve onun can verdiği köklerimizden asla vazgeçmeyeceğiz diye konuştu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com