Reklamı Geç
Advert
Advert

Su Meclisi; Suyu, Toprağı ve Doğamızı vermeyeciğiz

Su Meclisi; Suyu, Toprağı ve Doğamızı vermeyeciğiz
Su Meclisi; Suyu, Toprağı ve Doğamızı vermeyeciğiz

Türkiye Su Meclisi: Suyumuzu, Toprağımızı Doğamızı Vermeyeceğiz Türkiye Su Meclisinin ikinci genel kurulu Antalyanın Alakır Vadisinde hiç elektrik kullanmadan gerçekleştirildi. Türkiyenin tüm bölgelerinden gelen Meclis üyeleri, Torosların Alakır Vadisine kurulan büyük bir Sarıkeçili kıl çadırında buluştu. Türkiye sathında hidroelektrik santrallere (HES) karşı mücadele eden sivil inisiyatifleri bir araya getiren Genel Kurul, iki gün boyunca hiç elektrik kullanmadan ateş başında gerçekleştirildi. Yeni yönetimin seçildiği Türkiye Su Meclisinin genel kurulunda aynı zamanda 2011 yılının çalışma takvimi ve hedefleri belirlendi.  Meclis Genel Kurulunun gerçekleştirildiği Alakır Vadisi 8 HES projesi nedeniyle tehlike altında.

Genel Kurul sonucunda Türkiye Su Meclisinin sözcüsü seçilen Pervin Savran yaptığı açıklamada Türkiyenin dört bir yanında insanların sularını korumak için mücadele ettiğine dikkat çekerek, Hepimiz suyun olmadığı bir yerde yaşamın da olmayacağını iyi biliyoruz.

Bu nedenle Anadolu doğası ve insanı için bu mücadele bir ölüm kalım mücadelesidir. Türkiyede suların özel sektöre satılmış olması sadece Anadolunun ücra köşelerde, vadilerde yaşayan insanların değil büyük şehirlerde yaşayanların da ortak derdi olmalıdır. Çünkü nerede olursak olalım nerde yaşarsak yaşayalım tüm yaşamsal ihtiyaçlarımızı tek kaynağı doğadır dedi.

Başta Çevre ve Orman Bakanlığı olmak üzere Türkiyeyi yönetenlerin Anadolunun dört bir yanından çıkan Suyumuzu vermeyeceğiz sesine kulak vermesi gerektiğinin altını çizen Pervin Savran, Anadolu insanı kararlıdır. Anadolu insanı bir mücadele için bir araya gelmişse bu ciddiye alınmalıdır. Bizi yönetenlerin biran once binlerce yıldır özgür akan ve aktığı her yere can veren sularımızı satma yanlışından geri dönmelidir.

Çünkü Anadolunun ölüm fermanı olan bu kararları asla Kabul etmeyeceğiz. Sularımızdan, doğamızdan ve onun can verdiği köklerimizden asla vazgeçmeyeceğiz diye konuştu.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
Şanlıurfa STK'ları ayağa kalktı
Şanlıurfa STK'ları ayağa kalktı