Advert
Advert
Advert

Ströer – Kentvizyon; Biz davanın taraftarı değiliz

Ströer – Kentvizyon firması Mehmet Cafer’in açtığı ve kazandığı daha ile ilgili basın açıklaması yaparak; “Biz davanın taraftarı değiliz” dedi

Ströer – Kentvizyon; Biz davanın taraftarı değiliz
Ströer – Kentvizyon; Biz davanın taraftarı değiliz
İşte Firmadan yapılan yazılı açıklama; “Şirketimiz hakkında bazı yerel medya kuruluşlarında yer alan haberlerle ilgili olarak, sorumluluk bilinciyle açıklama gereği duyulmuştur.

Öncelikle firmamızın da ortağı bulunduğu, ortak girişim adına kiralama yapılan, Kent Mobilyalarıyla ilgili açıldığı söylenen davada, şirketimiz kesinlikle davanın tarafı değildir. Bilindiği gibi, hukuk usulünde hüküm ancak, davaya taraf olanlar için tesis edilir. Söz konusu dava, davayı açan davacı ile Şanlıurfa Belediyesi arasında geçmiştir. Basında bilgileri yer alan davayla ilgili olarak firmamıza, henüz idare tarafından ulaştırılmış resmi bir bildirim de bulunmamaktadır. Bu nedenle, karar hakkında esasa ilişkin bir değerlendirmede bu aşamada bulunulamayacaktır. Ancak haricen edinilen bilgilere göre, kararın nihai bir karar olmadığı, yani kesinleşmediği; Danıştay’da temyiz aşamasının bulunduğu, İdare’nin karar aleyhine itiraz yoluna gideceği öğrenilmiştir. Dolayısıyla, firmamızın Kent Mobilyalarıyla ilgili faaliyetlerini bırakmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Kent mobilyalarıyla ilgili karar mercii Şanlıurfa Belediyesi olup verilecek karar doğrultusunda işlem tesis edileceği malumdur.

Bu bilgiler ışığında, taraf olmadığımız halde,bahsi geçen kararın tarafımıza resmen iletilmesi halinde,kararın olası sonuçları hakkında hukukçularla gerekli değerlendirmelerde bulunulacaktır.  Yapılacak değerlendirmeden sonra, şirketimiz sözleşme gereğince hukuka uygun olarak atılması gereken adımları atacaktır. Ancak, hukuksal süreç içerisinde ve yasalar çerçevesinde firmamız sözleşmeden kaynaklanan haklarını kullanmaya devam etmektedir” dedi.

DAVA İLE İLGİLİ ÇIKAN HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu