Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat STRES VE MOTİVASYONU ANLATTI

STRES VE MOTİVASYONU ANLATTI

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temsilciliğinin öncülüğünde "Stres ve Motivasyon" konferansı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 21:52
STRES VE MOTİVASYONU ANLATTIHarran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Anfi salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Üniversitenin Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Asoğlu katıldı.
Açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Akdemir; “Cenabı- hak bizi bu dünyaya bir imtihan için göndermiş, sıkıntılarda bu imtihanın bir parçası. Hayatımızda görüyoruz ki çoğu güzellikler sıkıntılardan sonra meydana geliyor. Bazı zorluklardan sonra güzellikler var.Bu yüzden bu zorluklara sabretmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Konferansta sanayileşmenin yaşamımıza kattığı sıkıntı ve strese değinen Yrd. Doç. Dr. Mehmet Asoğlu; “Sanayileşmenin çok yoğun olması, çok şeye sahip olma duygusu, ihtiyaç olmayan şeylerin arzu etmek ve istekleri ihtiyaç haline getirilmesi stresin en büyük nedenlerindendir. Ayrıca ekonomik zorluk, aile içi şiddet, ağır aile sorumlulukları, boşanma ve cinsel taciz olayları ve ağır eğitim şartları stresin neden olabileceği etkenlerin başında gelmektedir” dedi.

STRES, HEPTEN ZARARLI DEĞİLDİR
Stres bir fırtınaya benzeten Asoğlu; “Stres hep zararlı değildir önemli olan stresin zararlı kısımlarını bertaraf etmek.  Stres içerisinde olduğunu fark edemeyenler tıpkı kurbağanın sıcak suda yavaş yavaş pişmesigibi olurlar. Kişi kendini koyuverirse stres onupanikatakyapar. Bu da kişiye zarar verir duruma gelir” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com