Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Stoltenberg: Türkiye'nin bilgileri doğru

Stoltenberg: Türkiye'nin bilgileri doğru

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin talebiyle saat 18.00'de başlayan toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Elimizde olan bilgi, diğer müttefikler ile uyumlu ve Türkiye'nin bilgilerinin doğru olduğunu gösteriyor." dedi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 22:24
Stoltenberg: Türkiye'nin bilgileri doğru

Türkiye'nin talebiyle saat 18.00'de gerçekleşen ve NATO Genel Sekreteri ile üye ülkelerin büyükelçilerinin katıldığı toplantı sona erdi. Toplantı sorası açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Elimizde olan bilgi, diğer müttefikler ile uyumlu ve Türkiye'nin bilgilerinin doğru olduğunu gösteriyor.” dedi.

Türkiye, düzenlenen olağanüstü toplantıda, Rusya savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili bilgilendirme yaparak, uçağın Türkiye hava sahasını ihlal ettiğini gösteren radar izlerini üye ülkelerle paylaştı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rus uçağının Türkiye hava sahasını ihlal etmesine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Elimizde olan bilgi diğer müttefikler ile uyumlu ve Türkiye'nin bilgilerinin doğru olduğunu gösteriyor, Rusya'nın saldırılarına baktığımızda IŞİD’in olmadığı bölgelere de saldırı düzenlediğini görmekteyiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye ve Rusya arasında yaşanan gerginliğin düşürülmesi gerektiğini belirten Stoltenberg, şunları söyledi: “Tansiyonun düşürülmesi gerekiyor. Ciddi bir durum söz konusu ve hepimiz ihtiyatlı olmalıyız. Ankara ile Moskova arasında temas kurulmasını destekliyoruz ve nitekim temas kuruldu. Bu da olumlu bir gelişme. Böyle olayların tekrar yaşanmaması için riskleri nasıl azaltabiliriz onları düşünüyoruz. Bu ciddi bir durum ve yeni güvenlik ortamına hepimiz ayak uydurmalıyız. Daha çok şeffaflığa odaklanmamız gerekiyor. IŞİD ortak düşmanımız olmalı. Bütün çabalarımızı IŞİD’le mücadeleye vermeliyiz. Rusya’nın hedefi de IŞİD’i yok etmek olmalı. Gördüğümüz şey, Rusya’nın operasyonlarının çoğunu IŞİD’in var olmadığı yerlerde düzenlemesi.”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, daha önceleri Rusya’yı yaptığı ihlaller dolayısıyla çokça uyardıklarını da sözlerine ekledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com