Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem STK'lardan Mustazaflar Cemiyeti'ne nezaket ziyareti

STK'lardan Mustazaflar Cemiyeti'ne nezaket ziyareti

Diyanet-Sen Ağrı Şubesi, Mustazaflar Cemiyetine nezaket ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2015 Çarşamba 18:16
STK'lardan Mustazaflar Cemiyeti'ne nezaket ziyareti

Diyanet-Sen Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar ve Başkan Yardımcısı Muhsin İnan, Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şubesine ziyarette bulundular. Çınar ve İnan, Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şubesi Başkanı M. Ali Ortaç tarafından karşılandı.

Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette, Diyanet-Sen, kendi kurumları ve STK’lar olarak yapmayı düşündükleri hayır faaliyetlerinden bahsetti. Mustazaflar Cemiyeti Başkanı Ortaç, kendilerine yapılan ziyaretten çok memnun olduklarını belirtti.

İslami STK'ların ciddi manada tebliğ ile uğraşmaları gerektiğini söyleyen Ortaç, "Müslümanların şu an içinde bulundukları vahim durumdan dolayı İslam âlimlerine, Kur’an’dan ve Hz. Muhammed (s.a.v.)'in sünnetinden, mücadelesinden haberdar olan her Müslüman'a büyük sorumluluklar düşmektedir.” dedi.

Ortaç, “Müslümanlarda dünyevileşme ve bu dünyevileşmeden dolayı içine sürüklendikleri gafletten dolayı birilerinin Müslüman halkımıza 'Siz Müslümansınız, Ümmeti Muhammed'in fertlerisiniz. Allah'a inanmış ve öldükten sonra yaptıklarınızın hesabını vermeye inanmış insanlarsınız' deyip gaflet içerisindeki bireyleri İslami tebliğ ile gafletten uzaklaştırmaları belki günümüzde kıldığımız namaz kadar ehemmiyetlidir. Camia olarak bizler hem ferdi ve hem de kitlesel olarak bu sorumluluğumuzu yerine getirme adına sürekli hasenat ve salahat yapma peşindeyiz. Bu amaç için gayret eden tüm Müslümanlara Allah'tan muvaffakiyetler dilerim." diye konuştu.

Yasin Çınar ve Muhsin İnan, Mustazaflar camiasının kitlesel olarak yapmış olduğu hayır faaliyetlerinden çok memnun olduklarını, Müslümanların uyanışı ve dirilişine büyük katkı sağladığını belirttiler.

Konuşmalarda Müslümanların üstüne düşen de STK'ların İslam adına yapmış oldukları etkinliklere destek vermek ve katkı sunmak olduğu vurgulanırken tam aksine İslam için olamayan, Allah rızasının gözetilmediği, içinde Müslümanların çıkarının olmadığı, haremlik ve selamlığın gözetilmediği etkinliklere de Müslümanların katılmaması ve destek vermemelerinin imanın şubelerinden biri olduğu ifade edildi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com