Advert
Advert
Advert

STK'lardan görüş istendi

STK'lardan görüş istendi
STK'lardan görüş istendi

Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ulubatlı Mahallesi'nde yer alan Çarşamba Pazarı yerine yapılması planlanan 44 dönümlük park ile Mahmutoğlu Kulesi çevresine yapılması planlanan 28 dönümlük dev meydan ve yeşil alan düzenlenmesini STK'ların katıldığı toplantıda tartışmaya açtı.

     Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Aydın, Habib Arslan, M.Fevzi Yücetepe, Mahmut Kırıkçı, Ahmet Al, İbrahim Güllüoğlu ve birçok Sivil Toplum Kuruluşu(STK) temsilcisi katıldı.

     Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Şanlıurfa Belediyesi olarak hazırladıkları projelerde "Katılımcılık" ilkesi doğrultusunda halkın ve STK'ların görüşlerine büyük önem verdiklerini belirterek bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

    Çarşamba Pazarı Yeri ve Mahmutoğlu Kulesi Meydan Düzenlemesi için hazırladıkları anket formlarıyla daha önceden mahalle sakinlerinin fikirlerine başvurduklarını hatırlatan Belediye Başkan Yardımcısı Kırıkçı bu kapsamda hazırlanan sunum ve projeleri bu kez STK'ların gündemine getirdiklerini kaydetti.

   Kırıkçı, "Gerek Çarşamba Pazarı yerine yapılması planlanan 44 dönümlük park için Mahmutoğlu Kulesi çevresine yapılması planlanan 28 dönümlük dev meydan ve yeşil alan düzenlenmesi için STK'ların bildireceği görüşler bizler için oldukça önemli. Onlarla yaptığımız görüş alışverişinin sonunda son halini alacak olan 2 projenin hayata geçirilmesi için tüm gayretimizi gösteriyoruz" dedi.

   Toplantıda Peyzaj Mimari Ramazan Doğru tarafından katılımcılara slayt eşliğinde projede yer alması düşünülen unsurlar anlatıldı.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu