Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem STK'lardan görüş istendi

STK'lardan görüş istendi

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2010 Salı 17:50
STK'lardan görüş istendi

Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ulubatlı Mahallesi'nde yer alan Çarşamba Pazarı yerine yapılması planlanan 44 dönümlük park ile Mahmutoğlu Kulesi çevresine yapılması planlanan 28 dönümlük dev meydan ve yeşil alan düzenlenmesini STK'ların katıldığı toplantıda tartışmaya açtı.

     Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Aydın, Habib Arslan, M.Fevzi Yücetepe, Mahmut Kırıkçı, Ahmet Al, İbrahim Güllüoğlu ve birçok Sivil Toplum Kuruluşu(STK) temsilcisi katıldı.

     Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Şanlıurfa Belediyesi olarak hazırladıkları projelerde "Katılımcılık" ilkesi doğrultusunda halkın ve STK'ların görüşlerine büyük önem verdiklerini belirterek bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

    Çarşamba Pazarı Yeri ve Mahmutoğlu Kulesi Meydan Düzenlemesi için hazırladıkları anket formlarıyla daha önceden mahalle sakinlerinin fikirlerine başvurduklarını hatırlatan Belediye Başkan Yardımcısı Kırıkçı bu kapsamda hazırlanan sunum ve projeleri bu kez STK'ların gündemine getirdiklerini kaydetti.

   Kırıkçı, "Gerek Çarşamba Pazarı yerine yapılması planlanan 44 dönümlük park için Mahmutoğlu Kulesi çevresine yapılması planlanan 28 dönümlük dev meydan ve yeşil alan düzenlenmesi için STK'ların bildireceği görüşler bizler için oldukça önemli. Onlarla yaptığımız görüş alışverişinin sonunda son halini alacak olan 2 projenin hayata geçirilmesi için tüm gayretimizi gösteriyoruz" dedi.

   Toplantıda Peyzaj Mimari Ramazan Doğru tarafından katılımcılara slayt eşliğinde projede yer alması düşünülen unsurlar anlatıldı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com