Advert
Advert
Advert

Erdoğan'a Şanlıurfa'nın hangi sorunu aktardılar?

Şanlıurfa’da sivil toplum kuruluşları her zaman olduğu gibi önemli devlet adamların kentteki programlarında yine sıkıntı ve sorunlarını dile getiremedi. Sadece programlara katılmakla yetinen STK’lar, her zamanki gibi sınıfta kaldı.

Erdoğan'a Şanlıurfa'nın hangi sorunu aktardılar?
Erdoğan'a Şanlıurfa'nın hangi sorunu aktardılar?


ŞANLIURFA-(RUHA AJANS)- Şanlıurfa’da sivil toplum kuruluşları her zaman olduğu gibi önemli devlet adamların kentteki programlarında yine sıkıntı ve sorunlarını dile getiremedi. Sadece programlara katılmakla yetinen STK’lar, her zamanki gibi sınıfta kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü birtakım açılış ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. Erdoğan, ilk programını Rabia Meydanı’nda düzenlenen açılış töreninde yaptı.
Daha sonra valilik ve diğer kurumlarda ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde özel bir otelde kentteki sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Erdoğan, Türkiye ve dünya gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanının otelden ayrılmasından sonra hiçbir sivil toplum kuruluşu kentin sorunlarına yönelik herhangi bir talepte bulunmadı.
Öte yandan bir STK Başkanı öz eleştiri de bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama da,”STK’lar olarak maalesef Urfa’nın sorunlarını ve olaylara bakış açısını Reis’e anlatamadık. Hazırlanmıştık ancak ortam müsait olmadı.” İfadelerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmesi gereken Şanlıurfa’nın belli başlı sorunları:
– Elektrik kesintileri ve DEDAŞ sorunu
– Tugayın şehir dışına taşınması
– Tarım arazilerindeki betonlaşma
– Hızlı tren
-işsizlik
-Trafik
-Sağlık
-Madde bağımlıları
-Şehir hastanesindeki belirsizlik
– Konut açığı
– Mevsimlik tarım işçileri
(RUHA AJANS)

urfa stkları şanlıurfa haber news
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
stk     2017-01-09 stk lar toplantıya davetli miydi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı