Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset STK'lar Vekil Adayını belirlemek için sandığa gittiler

STK'lar Vekil Adayını belirlemek için sandığa gittiler

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adaylarının belirlenmesi için Sivil toplum Kuruluşlarını sandık başına davet etti.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2015 Salı 13:35
STK'lar Vekil Adayını belirlemek için sandığa gittiler

Şanlıurfa'da bulunan STK'ların oy kullandığı seçimler Şanlıurfa Kapalı Spor Salonunda Sabah Saat 09:00'da  başladı. Akşam saat 18:00'e kadar devam etmesi bekleniyor.

Aday belirlemek için seçim sandığına giden STK'ların demokrasi şöleni şekilde geçen oy verme işlemi bir önceki teşkilatların Tamayül yoklaması kadar ilgi uyandırmadığı görüldü. Salonda aday adaylardan bir çoğu yoktu.

STK'LAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİLER

Melletvekili adayı belirleme seçimlerine Şanlıurfa'da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları yoğun ilgi gösterdiler. yaklaşık olarak Bin STK'nın oy kullanmak için başvurduğu seçimde 5 Bin'in üzerinde STK yöneticisi oy kullandı.

SALONDA SIK SIK UYARILAR YAPILDI

Seçimin yapıldığı salonda Aday adayları ve yakınları tarafından STK yöneticilerine yapılan yönlendirmeler salonda bulunan il başkanlığı görevlileri tarafından sık sık anonsla uyarıldığı görüldü.

ÇARŞAF LİSTE VERİLMEDİ

STK temayülünde sadece sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu asil üyeleri oy kullanıyor. Sivil toplum temsilcilerinin AK PARTİ ’ye milletvekili adayı olarak önermek istedikleri isimleri serbestçe yazabilmeleri için oy pusulası olarak en fazla 12 kişinin yazılabileceği 12 haneli boş satırlardan oluşan boş bir tablo verildi. İsteyen üye, milletvekili adayı olarak daha az sayıda kişinin ismini yazabidiği seçimde, sivil toplum temsilcilerine teşkilat temayül yoklamasındaki gibi hazır aday adayı listesi şeklinde çarşaf liste verilmemedi. Oy verilebilecek isimler teşkilat temayül yoklamasındaki aday adayları listesi ile sınırlı tutulmadı.

OYLA URFA'DA TESNİF EDİLMEYECEK

Temayül sonrası kullanılan oy pusulaları Şanlıurfa’da tasnif edilmeyecek. Oy sayım ve tasnif işlemleri AK PARTİ Genel Merkezinde yapılacak ve Genel Merkez seçim işleri başkanlığında değerlendirilecek. Teşkilat temayülünde olduğu gibi kamuoyuna açıklanmayacak..

M.Guli Aslan / www.balikligol.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com