Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem STK'lar festival tepkilerini Valiye ilettiler

STK'lar festival tepkilerini Valiye ilettiler

Daha önceleri Van ve Diyarbakır illerinde halkın tepki göstermesi sonucu iptal edilen Gençlik Festivaline tepki gösteren Şanlıurfa'daki STK'lar Şanlıurfa Valisini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2014 Cuma 06:14
STK'lar festival tepkilerini Valiye ilettiler

 Daha önceleri Van ve Diyarbakır illerinde halkın tepki göstermesi sonucu iptal edilen bir içecek firması tarafından düzenlenen Gençlik Festivaline Şanlıurfa halkından da tepki geldi. Festivalin iptal edilmesini isteyen STK temsilcileri bir süre Şanlıurfa Valisi İzettin Küçük ile görüştü. Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yer tahsis edildiği belirtilen festivalin Gap Arena Stadı otoparkında yapılacağı belirtildi.

 

Ziyaret sonrası basına açıklamalarda bulunan STK’lar, dünyada Müslümanların kanının aktığı böyle bir zamanda bu festivalin kabul edilemeyeceğini söyledi.

 

Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilen Gençlik Festivaline halkın tepki gösterdiğini dile getiren Ali Acar, “Halk olarak, STK’lar olarak bu festivale tepkisel yaklaşımımızı sayın valimize ilettik. Sayın valimiz konuyu araştıracaklarını söyledi. Gazze’de, Filistin’de daha insanların kanı kurumamışken, evlerin altında insan cesetleri çıkarılıyorken Cola’nın Güneydoğuda yüzsüzlüğün daniskası olan böyle bir gençlik festivali düzenlemesi tabi olarak halkın da STK’ların da tepkisini çekmiştir.” dedi.

 

Zamanlama olarak da böyle bir zaman denk getirilmesinin doğru bulmadıklarını belirten Acar, konuyla ilgili hassasiyetlerini Şanlıurfa valisine aktardıklarını belirterek meselenin gerginliklere yol açmadan bitmesini temenni ettiklerini söyledi.

 

STK temsilcileri daha sonra, festivali düzenleyen içecek firmasının bölge bayisini ziyaret ederek halkın hassasiyetlerini dile getirdi. Valiliği ziyaret eden STK’ların festivalin iptal edilmemesi durumunda basın açıklaması yapması bekleniyor. (Osman Gülebak- Sedat Kuşulay-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliğinden flaş karar: kullanımı yasaklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com