Advert
Advert
Advert

Statla ilgili açıklama

Statla ilgili açıklama
Statla ilgili açıklama

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında yayınlanan haber ile ilgili açıklama yapmış olup, yapılan açıklama aşağıya çıkarılmıştır.

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 48'inci Ziraat Türkiye Kupası Finalinin 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü Şanlıurfa GAP Arena Stadyumunda oynanması kararı 19/04/2010 tarihinde alınmıştır.

 

21/04/2010 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 48'inci Ziraat Türkiye Kupası Finalinin 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü Şanlıurfa GAP Arena Stadyumunda oynanacağı bilgisi Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne iletilerek, final maçı ile ilgili gerekli bilgiler verilmiş ve stat ile ilgili tüm eksiklerin ivedilikle giderilmesi gerektiği vurgulanmıştır.

 

48'inci Ziraat Türkiye Kupası Finalinin 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü Şanlıurfa GAP Arena Stadyumunda oynanacak olması nedeniyle 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun İstisnalar Başlıklı 3. Maddesinde (k) bendi “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile özerk spor federasyonlarının ulusal ve uluslararası sportif faaliyetlerine ilişkin mal ve hizmet alımları” ile 25/04/2007 Tarih ve 26503 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Merkez Ve Taşra Teşkilatı Ulusal Ve Uluslar Arası Sportif Faaliyetlerine İlişkin Mal ve Hizmet Alımları İhale Yönetmeliğinin 18. Maddesinin (b) bendi "Ulusal ve uluslararası spor takviminde yer almayan, yapılması sonradan öngörülen ve acele olarak yapılması gereken spor faaliyetleri için her türlü mal ve hizmet alımları," göre "Ziraat Türkiye Kupası Final Maçının oynanacağı 30.000 seyircili Şanlıurfa GAP Arena Stadyumu açılışı ile ilimizin tanıtımı için Havaalanı, Otogar, Balıklıgöl ve şehrin ana caddeleri ile diğer yerlerinde ivedi olarak Görsel Tanıtım Uygulama Hizmet Alım İşi" GAP Arena Stadyumunun tanıtımı ile beraber Şanlıurfa İlinin Görsel Tanıtımı Hizmet Alım İşi 22/04/2010 tarih ve B.02.1.GSM.4.63.00.01/916 sayılı ihale onayı ile yapılmıştır.

4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun Uygulanacak İhale Usulleri başlıklı maddesine göre ; "İdarelerce mal veya hizmet alımları ile yapım işlerinin ihalelerinde a) Açık ihale usulü.(Madde:19), b) Belli İstekliler arasında ihale usulü. (Madde:20) ve c) Pazarlık usulü (Madde:21) dir." Söz konusu hizmet alım işine METİN GIM PRODÜKSİYON BASIN YAYIN SANAYİ VE TİC.LTD. ŞTİ, BİRİNCİ BASKI KOCAELİ DİJİTAL REKLAM İLETİŞİM VE PAZARLAMA LTD.ŞTİ. ve TURKUAZ TANITIM VE İLETİŞİM SAN. TİC.LTD. ŞTİ. firmaları davet edilmiş ve gerekli ihale mevzuatına göre iki defa fiyat teklifleri alınarak, son teklif fiyatına göre Hizmet Alım işi TURKUAZ TANITIM VE İLETİŞİM SAN. TİC.LTD. ŞTİ. uhdesinde kalmıştır.

 

48'inci Ziraat Türkiye Kupası Finali Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü Şanlıurfa GAP Arena Stadyumunda oynanmış ve final maçını TRT 1 ile birlikte 17 ülke televizyonu canlı yayınlamıştır.

02 Mart 2011 tarihinde yerel bir gazetede yayınlanan haber ve iddialar gerçek dışıdır.” denildi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir