Advert
Advert
Advert

Stadyum madde kullanıcıların yuvası oldu

Diyarbakır'ın Ergani ilçesi futbol stadyumunda güvenlik görevlisi olmamasından dolayı, stadyum adeta uyuşturucu madde kullananların meskeni haline geldi.

Stadyum madde kullanıcıların yuvası oldu
Stadyum madde kullanıcıların yuvası oldu

  Ergani İsmet Paşa Mahallesinde bulunan Ergani Spor Stadyumu, güvenlik görevlilerinin olmamasından dolayı uyuşturucu madde kullanan gençlerin adeta vazgeçilmez mekânı haline geldi.

Özellikle karanlık çöktükten sonra stadyuma giden madde kullanan gençler, stadyumu otel gibi kullandıkları iddia edildi. Gruplar halinde gelen madde kullanıcıları sahanın içerisine getirdikleri kovalarına su doldurarak uyuşturucu madde çekiyorlar. Esrar çektikten sonra serdikleri halıların üzerinde ise uyuyarak sabahlıyorlar.

Sabah sahaya gelip spor yapmak isteyen Erganililer, uyuşturucu madde kullananların yüzünde gönül rahatlığı ile spor yapamadıklarını belirtiler.

Rahat ve istediği bir performansta spor yapamadıklarını ifade eden Yusuf Kaya, “ Sabah namazından sonra sahaya gelip spor yapıyoruz. Her geldiğimizde sahanın bir yerlerinde madde kullanan şahısların halı sererek uyuduklarını görüyoruz. Bu durum bizi rahatsız ediyor. Rahat bir şekilde sporumuzu yapamıyoruz. Akşam buraya gelen kullanıcılar, kovayla esrar çektikten sonra burada uyuyorlar, burası bir nevi bu şahısların mekânı haline gelmiş. “ diyerek yetkilileri bu konuda tedbir almaya davet etti.

Sahanın temiz olmadığını da ifade eden Kaya, “ Buraya her kesimden insan gelmektedir. Buraya gelenler attıkları çöpleri temizlemeden ayrılıyorlar ve bu konuda ayrıca bir görevli de yoktur.  Burası gerçekten çok vahim bir durumdadır. Buraya gereken hizmetin yapılmasını istiyoruz.” Diyerek keşmekeşliğe dikkat çekti.

Son olarak yetkililere seslenen Kaya “ Yetkililerin hem uyuşturucu madde kullananlara karşı hem de temizlik konusunda görevlerini yerine getirmeye davet ediyorum.“ dedi. (Veysi Demirci-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı