Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık "SSPE hastalarının sorunlarını çözmeye çalışacağız"

"SSPE hastalarının sorunlarını çözmeye çalışacağız"

​Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde yeni yapılan 400 Yataklı Devlet Hastanesinde SSPE ünitesinin olmamasına tepki gösteren SAĞLIK-SEN Şanlıurfa Şubesi, SSPE hastalarının sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2015 Çarşamba 14:24

SSPE hastası ailelerin; tedavi sırasında il içerisinde ve il dışına nakil sorununu ile Eyyübiye ilçesinde yeni yapılan 400 Yataklı Devlet Hastanesinde SSPE ünitesinin olmamasına tepki gösteren SAĞLIK-SEN Şanlıurfa Şube Başkanı Faruk Günak, konuyla ilgili ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını ifade etti.

Şanlıurfa’yı ilgilendiren her türlü hasta sevkiyatı ve koordinasyonunun İl Sağlık Müdürlüğüne, yatarak tedavi edilmesi ve eve nakil konusunun ise Kamu Hastaneleri Birliğine ait olduğunu ifade eden Günak, SSPE hastalarının il içinde ve il dışında hastane veya eve nakil konusunda ellerinden gelen kolaylığı sağlayacaklarını ifade etti.

“Ankara’ya ulaşım noktasında yardımcı olmaya çalışırız”

SSPE’li hastaların ailelerinin kendileriyle iletişime geçmesini isteyen Günak, şöyle konuştu: “Bu tür sorunları yaşayan hasta aileleri bizimle iletişime geçsinler. Bu konuda tüm imkânlarımızı seferber ederiz. İl dışına sevk noktasında mevzuatın izin verip vermediğini net olarak bilmemekle beraber SSPE hastaları derneğine sahip çıkan arkadaşlar gelsinler görüşelim. Diğer illerde örnekleri varsa bizim ilimiz noktasında da hem siyaseten hem kurum hem de Sağlık Müdürlüğünde istişare yaparız. Bu hastaları da Ankara’ya gönderme noktasında, eğer mümkünse uçakla, yoksa karayoluyla bu hastaların ulaştırılmasına yardımcı olmaya çalışırız.” diye konuştu.

Ankara’da diğer illerden gelen hastaların belediyeye ait Varlık Şefkat Evinde günlerce kalabilmesine rağmen Şanlıurfa’dan giden hastaların ise söz konusu yere alınmayıp bir otoparkta kalmak zorunda olmalarına değinen Günak, böyle bir sorunun çözümü için gerekli mercilerle irtibata geçeceklerini söyledi.

Yakında açılması planlanan Eyyübiye ilçesindeki 400 Yataklı Devlet Hastanesinde SSPE ünitesinin olmaması konusuna da değinen Günak, SSPE hastalarına üçüncü basamakta sağlık hizmetleri sunan eğitim ve araştırma hastaları ile üniversite hastaneleri olduğunu söyledi.

Günak, “Şanlıurfa’da sadece bu hastalara ayrılmış bir ünitemiz yoktur. Ama hastanemiz hizmete girdiği zaman fiziki şartlarına bakıp o hastalara bir yer ayrılabilir. Yani bunu, yerelde halletmemiz lazım. Orada çocuk bölümleri olacaktır. Zaten çocuk bölümü içinde SSPE hastalarıyla ilgilenecek birim ayrılabilir. Bu insanların mağdur olmaması için işlerin daha hızlı çözüm bulması noktasında zamanı geldiğinde bir birim açılabilir.” ifadelerini kullandı. (Osman Gülebak, Ramazan Casuk- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com