Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset SP'de Sular Durulmuyor

SP'de Sular Durulmuyor

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2010 Çarşamba 17:11
SP'de Sular Durulmuyor

Numan Kurtulmuş'un ikinci listeye karşı çıkıp, delegelerin 4'te birlik oyuyla yeniden seçildiği olaylı kongre sonrasında, Erbakan kanadı olağan üstü kongre sinyali vermişti. Gelinen süreçte bugün harekete geçildi.

Dün katıldığı bir televizyon programında, hafta sonu yapılan kongrede yaşananlardan sonra Saadet Partisi teşkilatlarının ikiye bölündüğünü belirten eski Adalet Bakanı ve SP Genel Başkan yardımcısı Şevket Kazan, çift liste krizinin yaşandığı kongrenin yenileneceğini söylemişti.

"ÖZÜR DİLENECEK KONGRE"

Partinin hiçbir zaman bölünmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Kazan, ortaya çıkan kötü tablonun gerçekleşecek olağanüstü bir kongreyle aşılacağını ifade ederek, "Mevcut yönetim yaptığı hatayı yenilenecek bir kongre ile düzeltmelidir. Hata düzeltilmeli ve özür dilenecek bir kongre yapılmalıdır." demişti.

BUGÜN HAREKETE GEÇİLDİ

Erbakan'a yakın kanadın oluşturduğu ve "tasfiye edilenler olarak" adlandırılan grubun bugün itibari ile olağanüstü kongre için harekete geçtiği öğrenildi.

KURTULMUŞ'A UZLAŞI TEKLİFİ

Ankara kulislerinde, "tasfiye grubunun" ilk etapta Numan Kurtulmuş ile görüşüp ortak bir liste üzerinde anlaşıp ortak genel başkan adayları olarak kongre yapılmasını önereceği konuşuluyor. İddialara göre Kurtulmuş'un bunu kabul etmemesi durumunda ise Erbakan kanadı kendi genel başkan adaylarını belirleyecek.

ERDOĞAN'A BENZEYEN RAKİP

Ağırlık kazanan isim ise Recai Kutan döneminde de Numan Kurtulmuş'a karşı adı geçen ve son kongrede tasfiye edilen isimler arasında olan Mete Gündoğan. Sima olarak Başbakan Erdoğan'a benzemesiyle gündeme gelen Gündoğan, Necmettin Erbakan'ın Başbakanlığını yaptığı 54. Hükümette Başbakanlık Başmüşavirliği yaptı.

İSTİFASI GÜNDEMDE

Tüm bu gelişmelerden haberi olan Numan Kurtulmuş'un ise karşı listenin genel başkan adayı olmayı reddedip görevinden istifa edeceği belirtiliyor.

250 İMZAYA ULAŞILDI

Bin 250 delegesi bulunan Saadet Partisi'nde olağanüstü kongreye gitmek için kongre üyelerinin beşte birinin yani 250'sinin imzalı isteği olması gerekiyor. Haber 7'nin elde ettiği bilgilere göre, Numan Kurtulmuş'a karşı harekete geçen Erbakan kanadının olağanüstü kongre için gerekli olan 250 imza sayısını şimdiden bulduğu öğrenildi.

REFERANDUMDAN ÖNCE

Erbakan kanadının olağanüstü kongreyi 12 Eylül'de yapılacak referandumdan önce gerçekleştirmek istediği ve bu şekilde de kritik oylamanın kilit partisi olan Saadet Partisi'nin teşkilatlarına hakim olmayı hedeflediği belirtiliyor.

Kaynak: Haber 7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com