Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset SP'de Olağanüstü Kongre Tartışılıyor

SP'de Olağanüstü Kongre Tartışılıyor

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2010 Salı 05:22
SP'de Olağanüstü Kongre Tartışılıyor

Saadet Partisi'nin olaylı kongresi sonrası Necmettin Erbakan ve ailesi ile ekibinin tasfiyesi, Milli Görüşün çekirdek ekibini kızdırdı. Erbakan yanlıları olağanüstü kongreyi tartışmaya başladı. 

Erbakan ekibi, Numan Kurtulmuş'a karşı isyan başlattı, Kurtulmuş ‘'Tecrübesiz, beceriksiz ve Milli Görüş hareketine ihanetle'' suçlandı.

Kongrede Erbakan ve ekibinin Kurtulmuş'un listesine alınmaması üzerine, 634 delege oy kullanmadı. Bu da Erbakan'ın 1250 delegeden yarısından fazlasına hakim olduğunu gösteriyor. Olağanüstü kongre için ise 625 delegenin imzası gerekiyor. Erbakan'ın yakın ekibinden eski bakan Şevket Kazan ‘'Kurtulmuş büyük hata yaptı. Yazık etti, bunun gereği yapılır'' diyerek olağanüstü kongreye işaret etti.   

DELEGE İMZAYA HAZIR
Üçüncü turda Genel Başkan seçilen Numan Kurtulmuş'un durumu değerlendirilirken, 310 oyla bu koltuğa oturulması da partide sıkıntı olduğunun göstergesi biçiminde niteleniyor.  Kongrede yaşanan liste kavgası partinin bölündüğü yorumlarına da neden oldu. Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan ve Fehim Adak gibi Erbakan'ın çekirdek kadrosu içinde yer alan isimlere, ‘'Olağanüstü kongre için'' bir grup delegeden baskı geldiği belirtiliyor.

Saadet Partisi kongresinde, Necmettin Erbakan, ‘'Sülalece tasfiye'' edildi. Erbakan'ın ‘'Yeşil liste'' ile yönetme sokmak istediği GİK adaylarından kızı Elif Altınöz, oğlu Fatih Erbakan, damadı Mehmet Altınöz, damadının kardeşi Orhan Altınöz ile, Erbakan'ın özel kalem müdürü Mehmet Kahraman da liste dışı kaldı.  Erbakan'ın isteğine rağmen, Refah Partisinin emanetçi Genel Başkanı Ahmet Tekdal ile, kızı Ayşenur Tekdal da listeye alınmadı.

Kurtulmuş ekibi, bu isimlere ve Erbakan'ın yıllardır A takımında yer alan eski balanlar Fehim Adak, Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan, TBMM eski Başkanvekili Yasin Hatipoğlu, Sivas eski belediye başkanı Temel Karamollaoğlu'na da geçit vermedi. Milli Görüşün ‘'Ak saçlı ‘' kanadından ve Kurtulmuş'un listesinden GİK'e giren tek isim ise FP eski Genel Başkanı Recai Kutan oldu.

(GAZETEPORT)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com