Advert
Advert
Advert

Sözleşmeli öğretmenlere kadro

Sözleşmeli öğretmenlere kadro
Sözleşmeli öğretmenlere kadro

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözleşmelilere kadro yolunu açacak bir çalışma yaptıklarını açıkladı.        

         Konuyla ilgili bir yazı açıklama yapan Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun; “Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi yönündeki talebimizi her platforma taşıdık. Başbakan Erdoğan başta olmak üzere, önceki ve mevcut Milli Eğitim bakanları, Maliye Bakanı, TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı ve üyelerine yazılı ve sözlü olarak  Genel Merkezimiz tarafından talebimizi defalarca ilettik. Talebimizde ısrarcı olduk.

           Son olarak Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile yapılan görüşmede genel başkanımız ve genel sekreterimiz , öğretmenlerin kadroya geçişi ile ilgili çalışmanın yapıldığı ve bizzat Başbakan tarafından kısa süre içerisinde açıklama yapılacağı bilgisini kamuoyuyla paylaşmışlardı..

Başbakan Erdoğan, Karayolları Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan ve şubemizden Şube Başkanımız İbrahim Coşkun, Mali Sekreterimiz Mustafa Kanıkara, Basın-Yayın Sekreterimiz M.Fatih Hanpolat'ın da üst kurul delegesi olarak katıldıkları , Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada,  ilgili bakanların bu konuda çalışma yaptığını ifade ederek, “İnşallah sözleşmelilerle ilgili kadro yolunu açmış olacağız” dedi.

          Türkiye büyüdükçe, ekonomi büyüyüp güçlendikçe daha iyi hizmetler vermeye devam edeceklerini belirten Erdoğan, sözleşmeli personel konusunda yaptıkları çalışma hakkında bilgi verdi. Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

           “Burada bir çalışmamızı size aktarayım. O da şu; tabii bu sözleşmeli personel olayı nereden çıktı? Bakınız, Türkiye’de özellikle Güneydoğu gibi, Doğu illerimiz gibi birçok illerde, bizler hakikaten geldiğimizden bu yana birçok sıkıntılar yaşadık. Zaman zaman gittiğimiz okullarda öğretmenler, hastanelerde doktorlar, hemşireler, bu noktada sıkıntılar yaşıyoruz. Sorduğumuzda, hep aldığımız cevap şu oluyor: Eş durumundan döndüler. Bizler sözleşmeli olayını da bir yerde istihdam için bir adım atalım diye bu süreci başlattık. Fakat burada da bir sıkıntının olduğunu görüyoruz. Genç öğretmen, sağlık personelinin bölgede 5 yıl gibi veya daha fazla kalması, bunlar da ayrı bir sıkıntı. Fakat bir adım da atmamız lazım, o da şudur; yani nasıl ki bir polis, bir asker, bir yargı mensubu gittiği zaman o bölgelerde belli bir süre hiçbir şarta bağlı olmadan o süre içinde görevini yapıyorsa, bu şekilde, orada görevini yapacak şekilde bir hazırlığı arkadaşlarımız yapıyor. Bu hazırlığı yapıp bitirdikten sonra biz süratle şu anda çıkardığımız kanun hükmündeki kararnameye, eğer girebilirse, onun da çalışmasını yapıyorlar, bu kararname içinde, aksi takdirde kanunla olması gerekiyorsa o önümüzdeki döneme kalacak. Böylece inşallah sözleşmelilerle ilgili kadro yolunu açmış olacağız. Temenni ederim ki, KHK ile eğer bu hallolabilirse, hemen süratle onu halledip, Bakanlar Kurulu kararımızla bunu çıkarmış olacağız.”

      Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa şubesi olarak en fazla sözleşmeli öğretmenlerin bulunduğu illerin başında gelem ilimizdeki sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmesi ile ilgili bu sürecin takipçisi olarak inşallah bu öğretmenlerimizi en kısa zamanda kadroya geçirerek mutluluklarını beraber paylaşacağız” dedi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti