Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Sözleşmeli öğretmenler için teklif

Sözleşmeli öğretmenler için teklif

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2010 Cuma 10:01
Sözleşmeli öğretmenler için teklif

TBMM Başkanlığına sunulan teklif, Devlet Memurları Kanunu ile Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda değişiklik öngörüyor.

Teklif, Devlet Memurları Kanununun, sözleşmeli öğretmen istihdamına olanak sağlayan hükmünün yürürlükten kaldırılmasını; Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda ise halen bu statüde çalışan öğretmenlerin kadroya alınmasını düzenliyor. Bu kapsamda, sözleşmeli statüde çalışan öğretmenlerin hizmet sürelerine bakılmaksızın en son görev yaptıkları yerlere asaleten atanmaları öngörülüyor.

Teklifinin gerekçesinde, sözleşmeli öğretmenlerin, hukuki ve çalışma hakları açısından kadrolu öğretmenlere göre ciddi mağduriyetler yaşadığını savunuldu.

Gerekçede, Kadrolu öğretmenlerin ciddi sıkıntılar içerisinde olduğu bir durumda sözleşmeli öğretmen istihdamı çok daha ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Bu durumun ortadan kaldırılması için bir an önce sözleşmeli öğretmen uygulaması kaldırılmalıdır denildi.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com