Advert
Advert
Advert

Sosyoloji Derneğinden Kaymakam Çelikkaya ve İlci’ye Ziyaret

Kısa bir süre önce kuruluşunu tamamlayan Şanlıurfa Sosyoloji Derneği yöneticileri Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi ziyaret ederek dernek faaliyetlerini anlatılar.

Sosyoloji Derneğinden Kaymakam Çelikkaya ve İlci’ye Ziyaret
Sosyoloji Derneğinden Kaymakam Çelikkaya ve İlci’ye Ziyaret


Ziyaretlere Şanlıurfa Sosyoloji Derneği Başkanı Mahmut Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Vehbi Uzundağ ve Dernek Sekreteri Mehmet Guli Aslan katıldılar.
Sosyoloji Derneği yöneticileri, ilk olarak Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya’yi ziyaret ettiler. Ziyarette Dernek Başkanı Dr. Mahmut Kaya dernekteki amaçlarının; “Başta Şanlıurfa olmak üzere Türkiye’de Sosyolojinin anlaşılmasına, gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkı yapmak, Şanlıurfa ve Türkiye’deki üniversitelerin sosyoloji bölümlerinden lisans derecesiyle mezun olan sosyologların mesleki, ekonomik, sosyal, kültürel sorunlarıyla ilgilenmek. Anayasal ve demokratik haklarını koruyup geliştirmek; sosyologlar arasında birlik, dayanışma ve yardımlaşmayı oluşturmak, Şanlıurfa başta olmak üzere ülkenin toplumsal sorunlarını tartışmak, çözüm üretmek, üretilen çözümleri toplumla paylaşmak ve icraata geçirmek üzere ilgili kamu mercilerine iletilmesini sağlamaktır” dedi.
Kaya kurumlardan gelecek olan birlikte çalışma taleplerine de açık olduklarını belirtti.
Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya; “Bu tür derneklere Şanlıurfa’nın ihtiyacı var. Bu anlamda derneğinizin Şanlıurfa’ya katkısı olacağına inanıyorum” dedi.
Dernek Başkanı Mahmut Kaya, Ziyaretin sonunda Kaymakam Çelikkaya’ya doktora çalışması olan Aşiret Modernleşmesi kitabını hediye etti.
İLCİ’Yİ DE ZİYARET ETTİLER
Şanlıurfa Sosyoloji Derneği yöneticileri daha sonra Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yide makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgilendirdiler.
Burada özellikle Dernek Yöneticisi Ahmet Memek’in yazmış olduğu sosyolojik tespiti “Taşımalı Eğitim” konusu üzerinde görüş alışverişlerinde bulunuldu.
Kendilerini ziyaret eden Şanlıurfa Sosyoloji Derneği yöneticilerine teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, derneğin çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyaretin sonunda dernek başkanı Mahmut Kaya İlci’ye Aşiret Modernleşmesi kitabını hediye etti. Birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret