Advert
Advert
Advert

Sosyal Yardımlaşma Vakfından tüp bebek müjdesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tüp bebek tedavi giderlerini karşılayamayan 3294 sayılı kanun kapsamındaki yoksul ailelerin tüp bebek tedavilerinin yaptırılmasına yönelik proje başlattı.

Sosyal Yardımlaşma Vakfından tüp bebek müjdesi
Sosyal Yardımlaşma Vakfından tüp bebek müjdesi

Proje kapsamında, Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenecek 39 yoksul ailenin tüp bebek tedavi gideri karşılanacak.

Yapılan açıklamada; “Projenin hedef kitlesini; 23-39 yaş aralığında olup tıbbı muhtaçlık belgesine (son üç yıl içinde normal ya da diğer tedavi yöntemleriyle çocuk sahibi olmadığına dair rapor) sahip ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık provizyonu “60/c-l kapsamında sigortalı olanlar. Yeşilkartlılar’'’ şeklinde sağlananlar oluşturmaktadır” denildi.

Proje çerçevesinde başvuru alınması ve hak sahipliği belirleme işlemleri Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülecek. Projeyle ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunacak kadınlara öncelikle projeye ilişkin genel bilgiler ile başvuru için gerekli özelliklere ilişkin bilgi verilecek.

Başvuru için kadınlarda aranacak özellikler ise şöyle: Kendisi veya eşinin sosyal güvenceye sahip olmaması, 23-39 yaş aralığında olmak (Başvuru tarihi itibariyle bitirilen yaş kabul edilecektir. Nüfus cüzdanı ibrazı yeterlidir). Tıbbi muhtaçlık belgesine sahip olmak (Devlet veya Üniversite Hastanelerinden alınan, son üç yıl içinde normal ya da diğer tedavi yöntemleriyle çocuk sahibi olmadığına dair rapor). GSS (Genel Sağlık Sigortası) kapsamında sağlık provizyonu 60/c-l kapsamında sigortalı olanlar. Yeşilkartlılar” olarak tescil edilmiş olmak (Gelir testi sonucu G0 olanlar ile henüz yeşilkart vize tarihi dolmayanlar), Hiç çocuk sahibi olmaması veya çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tedavi amaçlı olarak doğum yapması gerektiğini doktor raporu ile belgelendirmesi,

Başvurular 26 Ekim 2012 tarihine kadar alınacak olup, gerekli sağlık raporlarına sahip olmayan kişilerin başvuruları alınmayacak ve diğer şartlar için belge istenmeyecek.

www.balikligol.com

 

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tüp bebek Üniversite Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır