Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sosyal medya üzerinden toplanarak köy okullarına dağıtılıyor

Sosyal medya üzerinden toplanarak köy okullarına dağıtılıyor

"Köy Okulları Projesi Hayata Geçiyor" adı altında sosyal medyada üzerinden toplanan giyim ve kırtasiye malzemeleri köy okullarına dağıtılıyor.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 19:40
Sosyal medya üzerinden toplanarak köy okullarına dağıtılıyor

Ankara’dan İç Mimar Ebru Tırpancı’nın “Köy Okulları Projesi Hayata Geçiyor” adı altında bireysel çabaları ile sosyal medya üzerinden yaklaşık iki yıldır yürüttüğü kampanya dâhilinde Türkiye genelindeki köy okullarına kitap, kırtasiye, giyim, bilgisayar ve tadilat yardımları yapılıyor.

Farklı illerden insanların yaptığı bağışlar ile toplanan malzemeler gönderilen illerdeki temsilciler aracılığı ile köy okullarına teslim ediliyor. Bitlis Kültür ve Sanat Derneğinin Bitlis temsilciliğini üstlendiği kampanyada bu güne kadar onlarca köy okuluna giyim ve kırtasiye malzemesini ulaştırdı.

Konu hakkında açıklama yapan Bitlis Kültür ve Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Haydar Yılmaz, köy çocuklarının sevincine ortak olmak için aracı olduklarını söyledi.

Yılmaz, kendilerine ulaşan giyim ve kırtasiye malzemelerini en ücra köy okullarına ulaştırmaya çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Yaklaşık iki yıldan bu yana bir mimarın sosyal medya üzerinde başlattığı kampanya dahilinde bizlere ulaştırılan malzemeleri onlarca köy okullarımıza ulaştırdık ve budan sonra da ulaştırmaya çalışacağız.” dedi.

Böylesi anlamlı bir kampanya ile köy okullarındaki eğitime destek olmaya çalışan herkese teşekkür eden Yılmaz, eğitim adına bu tür kampanya sayılarının artırılması gerektiğini kaydetti.   (Şükrü Tontaş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com