Advert
Advert
Advert

PERDELERİNİ AÇIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, 2015 - 2016 sezonunu '9 Canlı' ve 'Canlanan Masallar' oyunlarıyla 7 Kasım'da açılıyor. .

PERDELERİNİ AÇIYOR
PERDELERİNİ AÇIYOR

Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında vatandaşlara kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi, yaz sezonun ardından 7'den 70'e herkesi kapsayan yeni gösteriyle vatandaşlarla ücretsiz buluşuyor.

Her Cumartesi günü saat 13.00'da çocuklar için Şair Nabi Kültür ve Konferans Salonunda perde alacak olan tiyatro ekibi, Muharrem Buhara'nın yazdığı Ali Şekeroğlu'nun yönettiği 'Canlanan Masallar' oyununda Masal Kahramanlarının başından geçen olayların mizahsal yönden anlatılması işlenecek.

Uzman Pedelog'lar gözetiminde çocuklar için geliştirilen oyunlar, çocukların kültürel ve sanatsal yönden gelişmeleri hedefleniyor.

Yetişkinler için ise Her Cumartesi günü saat 19.30'da Şair Nabi Kültür ve Konferans Salonunda, Tayfun Türkili'nin yazdığı Hasan Ocakoğlu'nun yönettiği eşinden ayrılmak isteyen bir adamın başından geçen komik olayları konu alan '9 Canlı' oyunu vatandaşların beğenisine sunulacak.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesinde provalarını gerçekleştiren Tiyatro ekibi, geçmiş sezonda vatandaşların göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Şanlıurfalıları hem eğlenmeye hemde sanatsal aktiviteye davet eden Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Ocakoğlu, "Allah Kısmet ederse Kasım 7'sinde hem çocuklar hemde yetişkinler için her cumartesi günleri gösterilerimiz olacaktır. Ekip olarak provalarımızı sürdürerek keyifli bir sezon geçirmeyi ve bunu da vatandaşlarımıza yansıtmayı hedefliyoruz. Bir birinden farklı oyunların sergileyeceğiz. inşallah bu sezonda geçen sezonda olduğu gibi yoğun bir ilgiyle karşılaşırız. 8 yıldan beridir en çok oyun oynayan tiyatro ekibiyiz, Türkiye genelinde ise en çok seans sergileyen tiyatro ekibiyiz. İnşallah çalışmalarımızı daha da yükselterek Şanlıurfalı vatandaşlarımıza daha güzel hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Onlarla birlikte hem eğlenip hem de sanatsal bir aktivite yapmayı hedefliyoruz. Gelecek haftaki gösterimize bütün Şanlıurfalıları davet ediyoruz" dedi.

 

 

Şanlıurfalılar sanatsal aktivite Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Ocakoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu