Advert
Advert
Advert

Soru önergesi verildi! LPG Fiyatları Urfa'da Neden Yüksek?

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim AYHAN : LPG Fiyatları Urfa'da Neden Yüksek olduğunu bir soru önergesiyle meclise taşıdı. peki, LPG fiyatları neden yüksek? çözümü yok mu?

Soru önergesi verildi! LPG Fiyatları Urfa'da Neden Yüksek?
Soru önergesi verildi! LPG Fiyatları Urfa'da Neden Yüksek?

 

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, çevre illere göre yüksek fiyata satılan LPG'yi Meclise taşıdı.
Ayhan, "Şanlıurfa'nın ilçeleri ve çevre illerde 1,9 TL ye LPG satın alınabiliyorken, neden Şanlıurfa il merkezinde en düşük 2,35 TL den LPG satın alınabiliyor" dedi. 

HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYHAN’NIN ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK'IN YANITLAMASI TALEBİ İLE SORU ÖNERGESİ 

Şanlıurfa halkımızın da yakından bildiği üzere, uzun bir süreden beridir kentimizdeki akaryakıt istasyonları LPG'yi çevre il ve ilçelerin çok üzerinde bir fiyattan satışa sunmaktadırlar. 

Kamuoyunda Akaryakıt istasyonlarının dernekleşme yoluyla LPG de ortak fiyat belirledikleri, belirlenen fiyatın altında satış yapan istasyonlara müeyyide uyguladıkları iddia edilmektedir. Şanlıurfa'nın ilçeleri ve çevre illerde 1,9 TL ye LPG satın alınabiliyorken, Şanlıurfa il merkezinde en düşük 2,57 TL den LPG satın alınabiliyor. 

Bu durum Şanlıurfalı LPG tüketicilerini ciddi olarak mağdur etmektedir. Ayrıca Akaryakıt istasyonlarının kendi aralarında almış oldukları karar doğrultusunda belirlemiş oldukları ortak fiyat uygulaması da rekabet koşullarını ortadan kaldırmakta, haksız kazançlara yol açmaktadır. 

Yaşanan bu sorunla ilgili olarak yaklaşık bir ay önce konuyu TMMB ne taşıyarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK'ın yanıtlaması talebi ile soru önergesi sunmuştuk. Akabinde sorun ile ilgili olarak, neredeyse her gün yerel basın ve sosyal medyada haber ve paylaşımlar yer almaktadır. 

Maalesef bu güne kadar soru önergemize herhangi bir yanıt verilmemiş olup, yaşanan sorunla ilgili olarak bakanlık ve hükümet tarafından da herhangi bir adım atılmamıştır. 

Hemşerilerimizin yaşadığı bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi konusunda yetkilileri göreve davet ediyor, sorun çözülünceye kadar konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum.

Saygılarımla...

 

lpg urfa urfa lpg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın