Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sondaj kuyusu boruları havan topu diye haber yaptılar

Sondaj kuyusu boruları havan topu diye haber yaptılar

Şanlıurfa'dan giden Suriyelilerin beraberinde götürdükleri, su deposunu varil bombası, sondaj kuyusu borularını havan topu, elektrik şebekesi için kullanılacak kabloları da patlayıcı düzeneği olarak kullanılacak diye haber yaptılar.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2015 Salı 18:23
Sondaj kuyusu boruları havan topu diye haber yaptılar

Konuyla İlgili olarak Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde: 01.09.20145 tarihinde Bugün Gazetesinde yayınlanan aslı olmayan düzmece haberde kamuoyunu yanıltarak, algı oluşturmaya yönelik içerik bulunması üzerine açıklama gereği duyulmuştur.

1. Işid terör örgütünün Akçakale Gümrük Kapısını ele geçirdiği 07.01.2014 tarihinden itibaren gümrük kapımız araç giriş-çıkışına kapatılmış olup; bu durum halen devam etmektedir.
2. İlimiz Akçakale sınır kapısında Gümrük Müdürlüğüne ait güvenlik kameralarından alınan fotoğraflarla hazırlanan yalan haberde, ülkelerine dönüş yapan Suriyelilerin beraberlerinde götürdükleri eşyaların görüntüleri “silah yapımında kullanılıyor” şeklinde gösterilmiştir.
3. Yaşanan savaşın ağır yıkımlarını ortadan kaldırmak ve yeni bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla bölge halkının dönüşleri sırasında; su deposu olarak kullanılan varilleri bomba, sondaj kuyusu için gerekli boruları havan topu, elektrik şebekesi için kullanılacak kabloları da patlayıcı düzeneği olarak yayınlamışlardır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com