Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Son seçim anketinde muhalefete şok!

Son seçim anketinde muhalefete şok!

2015 genel seçimleri için yapılan son ankette AK Parti yüzde 50, HDP baraj altında görülüyor.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2015 Cumartesi 14:14
Son seçim anketinde muhalefete şok!

2011 genel seçimleri ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde en iyi tahminde bulunan ORC Araştırma'nın yaptığı anketten çok çarpıcı sonuçlar çıktı.

AK PARTİ 50.3'ÜN ÜZERİNDE

"7 Haziran seçimlerinde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisi" sorusuna, yüzde 50.3'lük kesim "AK Parti" yanıtını verdi. Aynı şirketin ağustos ayından bu yana yaptığı 9 ankette iktidar partisi en yüksek oy oranına ulaştı. Ankette, CHP'ye yüzde 23, MHP'ye yüzde 14.1 oy çıktı.

HDP BARAJ ALTINDA

Meclis'teki sandalye dağılımını doğrudan etkileyecek sonuç ise HDP'nin oy oranında gizli. Ağustos 2014'teki araştırmada oy oranı yüzde 10.2 çıkan ve barajı geçiyor görünen HDP'nin son ankette yüzde 8.6'da kaldığı belirlendi. Diğer partilerin toplam oy oranı toplam yüzde 4 görünüyor, oranlar ise çarpıcı bir tablo ortaya koyuyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-03-29 14:09:04Urfalı czo

    AKP akibeti Anap gibi olacak eylem söylemi bir değil,Müslümanlar bunları taşyamaz. pembe tablolar çizmeyin yalakalar.Halk her şeyin farkında ithl yöneticiler devri bitmiştir.Ülke uçurumun kenarında yosuzlukların ortağı olmak istiyorsanız AKP size olsun beraber cehennemi boylarsınız...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com