Advert
Advert
Advert

Sağlık Çalışanları tek ses: ‘Terör bizi asla yıldıramayacak’

Son günlerde terör olayları sonucu şehit düşen sağlık çalışanları için ayağa kalkan mesai arkadaşları teröre sert bir şekilde tepki gösterdiler. Sağlık çalışanlar yaptıkları açıklamada: Bizler tüm engellemelere rağmen; "din, dil. ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır" dediler.

Sağlık Çalışanları tek ses: ‘Terör bizi asla yıldıramayacak’
Sağlık Çalışanları tek ses: ‘Terör bizi asla yıldıramayacak’

 

Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde Birecik ilçe Devlet Hastanesi Başhekimliği sağlık kurumlarına ve çalışanlarına yapılan saldırıları kınamaya yönelik basın açıklaması yaptı.
Birecik İlçe devlet hastanesi Başhekimi İbrahim Halil H. KEŞKÜŞ, sağlık personelleri ile birlikte yaptığı basın açıklamasında;
“Çok değerli mesai arkadaşlarım,
Değerli basın mensupları,
Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmeti sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız;
Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor.
3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da. Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu. Ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı.
Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü.
Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve Gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.
Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.
Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.
Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.
Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz.
Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil. ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız.
Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Şanlıurfa Birecik ilçesi Birecik Devlet Hastanesi Başhekimliği sağlık kurumları Birecik İlçe devlet hastanesi İbrahim Halil H. KEŞKÜŞ sağlık personelleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı