Advert
Advert
Advert

Son Gün Uyarısı! SGK Müdürü Ünlü: Bu Fırsatı Kaçırmayın

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü, 31 Mayıs tarihinin yeniden yapılandırmaya başvuranların ilk taksitlerini ödemeleri için son gün olduğunu hatırlattı.

Son Gün Uyarısı! SGK Müdürü Ünlü: Bu Fırsatı Kaçırmayın
Son Gün Uyarısı! SGK Müdürü Ünlü: Bu Fırsatı Kaçırmayın admin

Sosyal Güvenlik Kurumuna prim borcu bulunan İşveren ve sigortalılar için ilk taksit ödemesi 31 Mayıs 2017 de sona eriyor. Peşinatını yatırmayanların yapılandırmaları bozulacak, yeni yapılandırmadan da faydalandırılmayacak.
Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü, 31 Mayıs tarihinin yeniden yapılandırmaya başvuranların ilk taksitlerini ödemeleri için son gün olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu:
"6736 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında 2017 Ocak ayında yapmaları gereken yapılandırma peşin veya taksit ödemelerini çeşitli sebeplerle gerçekleştiremeyen işverenlerimiz için yeni bir fırsat getirilmişti. Bu kapsamda işverenlerimizin yapılandırma şansını kaybetmemeleri için ödemelerini en geç 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yapmaları gerekiyor. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yeni yapılandırma; 6736 sayılı Yasa kapsamı dışında kalan ve 2017 yılı Mart ayı dahil prim borçlarını kapsamaktadır. Yeni yapılandırma daha önce yapılandırılmış prim borçlarını kapsamamaktadır.
Bu nedenle, yapılandırmanızın bozulmaması için 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ilk taksitin veya peşin ödemenin yapılması gerekmektedir.
Ünlü, ilk taksiti yatıran sigortalıların teşvik uygulamaları gibi tüm imkânlardan yararlanabileceğine işaret etti.

İsmail Ünlü Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye Büyük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması