Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya SOMALİ'YE DERMAN URFA'DAN

SOMALİ'YE DERMAN URFA'DAN

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2011 Çarşamba 11:41
SOMALİ'YE DERMAN URFA'DAN

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Şanlıurfa İlaç Dağıtım Merkezi’nin işbirliği ile Somali’ye yapılan ilaç yardımları devam ediyor.

Son yılların en kurak dönemini yaşayan, açlık ve sefalet ile boğuşan Somali’ye yardım eli yine Urfa’dan uzandı. İHH İnsani Yardım Vakfı ve Şanlıurfa İlaç Dağıtım Merkezi’nin işbirliği ile Somali’ye 618 bin TL değerinde ilaç gönderildi.  Somali’ye yapılacak ilaç yardımı nedeniyle dün İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından bir basın toplantısı düzenlendi.  Şanlıurfa İlaç Dağıtım Merkezi’nde yapılan toplantıya Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez,  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ömer Keskin, İHH Şanlıurfa Koordinatörü Behçet Atila, İlaç Dağıtım Merkezi Koordinatörü Neşet Uçkan ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İHH İnsanı Yardım Vakfı Şanlıurfa İl Koordinatörü Behçet Atilla 20 gün önce Somalili mültecilerin Dadaf Kampı’na giderek orada gözlemlerde bulunduğunu hatırlatarak “Orada ki mağduriyeti mazlumiyeti gördükten sonra daha fazla çalışmaya başladık. En son 15 gün önce “Somali’ye derman Şanlıurfa’dan” sloganı ile bir yardım kampanyamız olmuştu. Şu anda ise toplam 157 koli ilaç bulunuyor ve 927 kalemlik ilaç yaklaşık piyasa değeri 618 bin TL’ yi bulan bir ilaç yardımımız olacak bu da sanırım bir rekor olsa gerek.” diye konuştu.

 Şanlıurfa’dan gönderilen ilaçlar Mersin’de bulunan İHH deposuna ulaştıktan sonra, üçüncü yardım gemisi ile Somali’ye gönderilecek.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com