Advert
Advert
Advert

Solhan Çağrı Der'den yüzlerce aileye et yardımı

Bingöl'ün Solhan ilçesinde faaliyette bulunan Solhan Çağrı Der, yaptığı kurban eti yardımıyla yüzlerce aileyi sevindirdi.

Solhan Çağrı Der'den yüzlerce aileye et yardımı
Solhan Çağrı Der'den yüzlerce aileye et yardımı

Bingöl'ün Solhan ilçesinde faaliyette bulunan Solhan Çağrı Der, üye ve gönüllüleriyle beraber yüzlerce muhtaç aileye kurban eti dağıttığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Solhan Çağrı Derneği Başkanı Muhsin Barış, "Hamdolsun, biz Solhan Çağrı Der olarak Kurban Bayramında da hayırsever vatandaşlarımız ile muhtaç kardeşlerimiz arasında hayır köprüsü olduk. Bu yıl diğer yıllara göre kurban kesimi daha da çok olduğu için bizler de daha fazla muhtaç aileye kurban etini ulaştırdık. Vekâletlerini aldığımız birçok kardeşimizin Allah için adadıkları kurbanlıklarından elde ettiğimiz eti yüzlerce muhtaç kardeşlerimize ulaştırdık.” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce fakire ulaştıklarını ifade eden Barış, bu bayramın başka bir anlamının olduğunu ifade ederek, “Geçen yıl kurban bayramında fakirlere kurban eti dağıtırken Şehit edilen Şehit Yasin ve arkadaşlarını bu kurban bayramında andık. Onların fakirlere ulaştıramadığı kurban etini bizler onların adına dağıtıp fakir ve muhtaçlara ulaştırdık. Bir Yasin Allah yolunda kurban oldu, binlercesi kurban olmaya hazırdır.” diye konuştu.

Dernek başkanı Barış, son olarak şöyle konuştu: “Mazlumların, fakirlerin ve kimsesizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Onların yanında olmaya seslerine ses, güçlerine güç, dertlerine çare olmaya çalışacağız.”  (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı