Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Solcu basın İmkan Der'i hedef gösteriyor"

"Solcu basın İmkan Der'i hedef gösteriyor"

İmkan Der'in Suriye halkına yönelik yardım faaliyetlerinden rahatsızlık duyan marjinal sol çevreler, dernek aleyhinde kampanya başlattı. İmkan Der yanlı haberleri tekzip ederek hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 15:50

Savaş muhacirlerine yardımlarıyla tanınan İmkan Der aleyhinde, Birgün, Sözcü, Oda TV gibi marjinal sol yayın organları kampanya başlattı.

İmkan Der'in ülke genelinde sürdürdüğü ilaç kampanyaları ve Suriye'ye yönelik yardımlarından rahatsızlık duyan çevreler, Gaziantep ve Kilis'te Suriyeli yaralıların konakladığı evleri "örgüt evi" gibi göstererek, derneğin Esed rejimine karşı savaşan örgütler için "Cihat Hastanesi" kurduğunu iddia etti.

Suriyeli yaralıların kaldığı evlerin ve yaralıların fotoğraflarını yayınlayarak hedef tahtasına oturtan yayın organları, derneğin Gaziantep Temsilciliğini ve Şahinbey Belediyesi'ni de hedef gösterdiler.

İmkan Der Genel Başkanı Murat Özer, yaptığı basın açıklamasında yayınlara tepki göstererek "Mezkur yayında derneğimize ait olmayan, sadece derneğimiz tarafından da olumlu ve hayırlı bir çalışma olarak görülüp desteklenen ve sınır bölgemizdeki olağanüstü durum sebebiyle ortaya çıkmış bu mekanlar hedef tahtasına oturtulmakta, aynı şekilde derneğimiz de, Esed rejiminin destekçisi ve Hatay-Reyhanlı'da 52 vatandaşımızı hunharca katletmiş olan terör örgütlerine hedef gösterilmektedir. Bu şekilde haber yapılmasını, gazetecilik etiği ve ilkeleri ile bağdaştırmak mümkün değildir. İmkan Der olarak, dün olduğu gibi bugün de İslam dünyasındaki savaş ve işgaller sebebiyle ülkemize sığınmış tüm insanlara yardımlarımızı ulaştırmaya gayret edeceğimizi, bu tür yayınların çalışma azmimizi kırmayacağını bilakis arttıracağını kamuoyuna saygıyla duyururuz." dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com