Advert
Advert
Advert

"Solcu basın İmkan Der'i hedef gösteriyor"

İmkan Der'in Suriye halkına yönelik yardım faaliyetlerinden rahatsızlık duyan marjinal sol çevreler, dernek aleyhinde kampanya başlattı. İmkan Der yanlı haberleri tekzip ederek hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Savaş muhacirlerine yardımlarıyla tanınan İmkan Der aleyhinde, Birgün, Sözcü, Oda TV gibi marjinal sol yayın organları kampanya başlattı.

İmkan Der'in ülke genelinde sürdürdüğü ilaç kampanyaları ve Suriye'ye yönelik yardımlarından rahatsızlık duyan çevreler, Gaziantep ve Kilis'te Suriyeli yaralıların konakladığı evleri "örgüt evi" gibi göstererek, derneğin Esed rejimine karşı savaşan örgütler için "Cihat Hastanesi" kurduğunu iddia etti.

Suriyeli yaralıların kaldığı evlerin ve yaralıların fotoğraflarını yayınlayarak hedef tahtasına oturtan yayın organları, derneğin Gaziantep Temsilciliğini ve Şahinbey Belediyesi'ni de hedef gösterdiler.

İmkan Der Genel Başkanı Murat Özer, yaptığı basın açıklamasında yayınlara tepki göstererek "Mezkur yayında derneğimize ait olmayan, sadece derneğimiz tarafından da olumlu ve hayırlı bir çalışma olarak görülüp desteklenen ve sınır bölgemizdeki olağanüstü durum sebebiyle ortaya çıkmış bu mekanlar hedef tahtasına oturtulmakta, aynı şekilde derneğimiz de, Esed rejiminin destekçisi ve Hatay-Reyhanlı'da 52 vatandaşımızı hunharca katletmiş olan terör örgütlerine hedef gösterilmektedir. Bu şekilde haber yapılmasını, gazetecilik etiği ve ilkeleri ile bağdaştırmak mümkün değildir. İmkan Der olarak, dün olduğu gibi bugün de İslam dünyasındaki savaş ve işgaller sebebiyle ülkemize sığınmış tüm insanlara yardımlarımızı ulaştırmaya gayret edeceğimizi, bu tür yayınların çalışma azmimizi kırmayacağını bilakis arttıracağını kamuoyuna saygıyla duyururuz." dedi.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..