Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem SOKAKLARA BAYAT EKMEK KUTULARI YERLEŞTİRİLDİ

SOKAKLARA BAYAT EKMEK KUTULARI YERLEŞTİRİLDİ

Türkiye genelinde başlatılan ‘ekmek israfını önleme’ kampanyasına Haliliye Belediyesi de destek vermeye başladı.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2014 Salı 15:25
SOKAKLARA BAYAT EKMEK KUTULARI YERLEŞTİRİLDİ

Her yıl tonlarca ekmeğin çöpe atıldığı günümüzde, israf edilen ekmekleri kazanıp, beslenme sıkıntısı çeken koruma altındaki hayvanlar ve yabanıl hayat için kullanan Haliliye Belediyesi, bu amaçla sokak aralarına yerleştirdiği 100 adet bayat ekmek kutusu ile kampanyaya destek oluyor. Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün “Ekmek nimettir, yeri çöp değildir” sloganı ile başlattığı kampanya dolayısıyla sokaklara yerleştirdiği bayat ekmek kutuları ile ekmekleri topluyor ve değerlendirilmesini sağlıyor.

İSRAFLA MÜCADELE

Ülkemizde her gün ortalama 5 milyon ekmek çöpe atılıyor. Bu israfın günlük maliyeti 3.5 milyon, yıllık maliyeti ise 1 milyar 277 milyon TL'yi buluyor. İsraf edilen ekmeklerin maliyeti ile her yıl 500 okul yaptırma parası çöpe gidiyor.

“EKMEKLERİ ÇÖPLERDEN AYIRALIM”

Halen günde binlerce ekmeğin çöpe atıldığı Şanlıurfa’da bu yolla toplanan ekmekler için hem israfın önüne geçilecek, hem de bayat ekmekler ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirilecek. Haliliyelilerin bayat ekmekler toplanırken dikkat etmesi gereken önemli bir detay ise ekmeklerin temiz poşetlerde, çöplerden ayrı olarak kutulara bırakılması. Haliliye Belediyesi apartman yöneticilerinin de bu konuda duyarlı olmaya ve apartman sakinlerini uyarmaya davet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com