Advert
Advert
Advert

Şok İddia! Görevde bulunan 17 vali ByLock kullanıcısı

FETÖ ile mücadele sürerken, FETÖ’nün kullandığı ByLock’un sırları da bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre Halen görevde olan 17 ByLock'çu valinin isimleri tek tek tespit edildi!

Şok İddia! Görevde bulunan 17 vali ByLock kullanıcısı
Şok İddia! Görevde bulunan 17 vali ByLock kullanıcısı admin


HALEN görev yapan valiler arasında FETÖ’nün ByLock sistemini kullanan 17 vali olduğu belirlendi.
Bir büyükşehir valisinin ByLock’tan bin 800 kez mesajlaştığı ortaya çıktı. Hükümet, valiler kararnamesi hazırlıyor. Valiler kararnamesini emniyet müdürleri kararnamesi izleyecek. 500 kaymakamı kapsayan FETÖ incelemesi ise devam ediyor.  

FETÖ ile mücadele sürerken, FETÖ’nün kullandığı ByLock’un sırları da bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor.

Aydınlık gazetesinin haberine göre, ByLock kullananlar ve yapılan haberleşmelerle ilgili önemli ayrıntılara ulaşıldı. Yapılan araştırmalarda şu anda görevde bulunan 17 valinin ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi.

Bunlardan güney illerindeki bir büyükşehir valisinin ByLock üzerinden bin 800 kez mesajlaştığı açığa çıkarılırken, mesajlarla ilgili tüm ayrıntıların da elde olduğu vurgulandı.

KARARNAME YOLDA

Gelişmeleri değerlendiren yetkililerin verdiği bilgiye göre, elde edilen veriler ışığında bir valiler kararnamesi hazırlanıyor. ByLock’çu valiler görevden alınacaklar. Bazı valilerin görev yerleri değişecek. Kararnamenin Ramazan bayramı öncesinde veya hemen sonrasında çıkması bekleniyor.

500 KAYMAKAM İNCELEMEDE

Bu arada halen görevde olan yaklaşık 500’e yakın kaymakamla ilgili de soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. FETÖ ile irtibatından şüphelenilen ve FETÖ’ye destek verdiği konusunda istihbari bilgiler alınan kaymakamların incelendiğini kaydeden bir yetkili, son dönemlerde yanıltıcı ihbarlar çoğaldığı için incelemenin uzun sürdüğünü söyledi.

FETÖ ile ilişkisi kanıtlanan ve yüksek düzeyde şüphelenilen tüm isimler için gereken işlemin yapılacağını belirten yetkili, “İlçeler FETÖ ile doğrudan veya dolaylı işbirliği olan, geçmişte FETÖ’ye karşı duyarlı olmamış, onlardan ikbal beklemiş kişilere teslim edilemez” diye konuştu.

EMNİYET KARARNAMESİ

Öte yandan Emniyet de FETÖ soruşturmaları devam ediyor. Ele geçen emniyet arşivi üzerinden yürütülen çalışmalar sürerken FETÖ ile mücadelede yavaş davranan isimler de tek tek inceleniyor. Yapılan çalışmalar doğrultusunda bir emniyet müdürleri kararnamesi hazırlanıyor. Henüz son şekli verilmeyen emniyet müdürleri kararnamesinin valiler kararnamesinin ardından çıkması bekleniyor.

ByLockçu vali ByLock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak