Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şoförun Urfa'daki ailesi yetkililerden yardım bekliyor

Şoförun Urfa'daki ailesi yetkililerden yardım bekliyor

Irak Kürdistan'ı vizesiyle Irak sınırları içerisine geçen 5 şoförden 50 gündür haber alınamıyor.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 11:43
Şoförun Urfa'daki ailesi yetkililerden yardım bekliyor

Türkiye ile Irak Kürdistan'ı arasında nakliyecilik yapan Halil Çiftçi’den (35) 50 gündür haber alınamıyor. Sahibi olduğu kamyonuyla nakliyecilik yapan Çiftçi ile beraber 2 Urfalı ve 2 Mardinli şoförün de alıkonulduğu ifade edildi.

Ağabeyinin ailesinin perişan bir durumda olduğunu ifade eden kardeş Hasan Çiftçi, "Ağabeyimin kamyonu var, sürekli Irak' a gider gelirdi. Ama bu sefer uzun zamandır kendisinden haber alamıyoruz. Ağabeyim 60 gün önce evden çıktı ve en son 50 gün önce telefonla görüştük. Bize 'Irak yönetiminin elinde olduklarını birkaç gün sonra bırakılacaklarını' söyledi. Ağabeyimle beraber 5 şoför daha tutuklanmış. Bizim aldığımız bilgilere göre bunlar Irak Kürdistan’ı vizesiyle Irak bölgesine geçmişler. Bir adam onları yük almaları için Irak bölgesine götürmüş, hatta onlara kefil olacağını bile söylemiş. Ama maalesef bırakmıyorlar. İşin tuhaf tarafı şu Ağabeyimle beraber yakalananların hepsi ailelerine aynı şeyi söylemişler, bu da acaba birileri bunlara zorla aynı şeyleri mi söyletmiş?" diye konuştu.

Yetkililere başvurduklarını ancak bir cevap alamadıklarını söyleyen kardeş Çiftçi, " Aile olarak Şanlıurfalı milletvekillerine, İçişleri Bakanlığına, Valiliğe, Belediye Başkanlığı'na söyledik. Ama şu ana kadar kimseden bize bir dönüş yapılmadı. Yetkililerden bize yardımcı olmalarını istiyorum." diye çağrı bulundu. (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com