Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ŞÖEDER Başkanı Kurt; Özel Eğitim yasası geri çekilmeli

ŞÖEDER Başkanı Kurt; Özel Eğitim yasası geri çekilmeli

Şanlıurfa Özel Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Zeki Kurt ile Şanlıurfa Özel Eğitim Kurumları Yöneticileri MEB'in 18 Mayıs'ta çıkardığı 28296 yönetmelik'ten dolayı mağduriyet yaşayacaklarını belirterek; "İşsizler ordusuna yeni kişilerin katılmasını istemiyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2012 Salı 14:40
ŞÖEDER Başkanı Kurt; Özel Eğitim yasası geri çekilmeli
Şanlıurfa Özel Eğitim Kurumları Derneği (ŞÖEDER) Başkanı Zeki Kurt ile  Şanlıurfa Özel Eğitim Kurumları Yöneticileri AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen'i ziyaret ederek yeni çıkan yasayla ilgili çekincelerini içeren dosyayı sundular.

Şanlıurfa Özel Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Zeki Kurt; 18 Mayıs 2012'de çıkan yönetmelik ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinden hizmet alan 245.000 engelli bireyi eğitimden mahrum edecektir. bu engelli vireylerin eğitim alacağı başka bir kurum bulunmamaktadır.

Bu yönetmelik Türkiye Genelinde toplam 1700 olan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin kapanmasına ve 30 bin öğretmen çalışanların işsiz kalmasına yol açacaktır.
Söz konusu yönetmenlik acilen geri çekilmeli. bunca soruna yol açacak yönetmenlikle ilgili hazırladığımız dosyayı AK Parti İl Başkanlığı adına Erkan Sözen'e sunduk" dedi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen ise talepleri ilgili kurumlara ileteceklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com