Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP SODAN: HEDEFİMİZ TAM DUMANSIZ HAVA SAHASI

SODAN: HEDEFİMİZ TAM DUMANSIZ HAVA SAHASI

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2010 Cumartesi 19:24
SODAN: HEDEFİMİZ TAM DUMANSIZ HAVA SAHASI

İl Tütün Kurulu Adıyaman Valisi Ramazan Sodan Başkanlığında Valilik Makamında toplandı. Toplantıda Konuşan Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, hedefimiz sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlayarak, Adıyaman ilinin "Tam Dumansız Hava Sahası" olmasını sağlamaktır.

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan Başkanlığında gerçekleştirilen İl Tütün Kurulu Toplantısına Vali Yardımcısı Aydın Börü, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, Sigarayla Savaşanlar Derneği Başkanı M. Emin Yağımlı,  kamu kurum ve kuruluşların amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

         İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Şube Müdürü Dr. Şükran Abeş slâyt gösterisi eşliğinde sigaranın zararlarını ve toplum üzerindeki etkilerini kurul üyelerine anlattı. Dr. Şükran Abeş, Sigara kullanımının halk sağlığını tehdit eden mutlaka mücadele edilerek önlenmesi gereken bir sorun olduğunun belirterek, Aktif ve pasif sigara içiciliğinin ölümlere, hastalıklara, sakatlıklara ve psikolojik sorunlara neden olduğunu söyledi.

Evde içilen sigaranın dumanından bebek ve çocukların erişkinlere göre daha fazla etkilendiğini belirten Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, bu kişiler yaşamları boyunca sigaraya bağlı oluşan hastalıklarla mücadele etmektedir. Bundan korunmanın tek yolu kapalı alanlarda tütün ürünlerinin tüketilmesinin engellenmesidir dedi.

 

Yasanın "özel hukuk kişilerine ait lokanta, kahvehane, kafeterya ve birahane gibi eğlence hizmeti verilen işletmelerde tütün ürünlerinin tüketilmesi" ile ilgili hükmünün 19 Temmuz 2009 tarihinde yürürlüğe girdiğini ve bu tarihten itibaren il genelinde 475 kamu kurumu, 1492 özel hukuk kişilerine ait işyeri ve 24 toplu taşıma aracın izleme ve denetiminin gerçekleştirildiğini ifade eden Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, "bu yasa kapsamında kapalı alanda tütün ürünü tüketen 27 kişiye idari para cezası uygulanmıştır. Kapalı alanda tütün ürünü tüketimine izin veren 10 işyeri Belediye Encümenine bildirimde bulunulmuş, 7 işyerine Uyarı Cezası ve 3 işyerine ise para cezası uygulanmıştır. Yapılan tüm çalışmaların amacı sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak ve Adıyaman ilinin havasının ‘Tama Dumansız Hava Sahası' olmasını sağlamaktır" dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com