Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem SOBA ZEHİRLENMELERİNE KARŞI VATANDAŞLAR UYARILDI

SOBA ZEHİRLENMELERİNE KARŞI VATANDAŞLAR UYARILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Soba kullanımından dolayı oluşabilecek karbon monoksit zehirlenmesine karşı vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıttı. Ayrıca soba kullanan vatandaşlara eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 11:10
SOBA ZEHİRLENMELERİNE KARŞI VATANDAŞLAR UYARILDI

 

Kış aylarının gelmesiyle birlikte evlerde ısınmak için kömür ve farklı türlerde yakıt kullanan vatandaşları oluşabilecek metangazı zehirlenmelerine karşı bilgilendiren Büyükşehir İtfaiye ekipleri, zehirlenmemelerin yaşanmaması için yapılması gerekenleri ve alınacak tedbirleri anlattı.

Konuyla ilgili bilgi veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Kırmızı, soba zehirlenmelerine karşı vatandaşları bilgilendirme çalışmalarımızı aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Kokusuz ve tatsız bir gaz olmasından dolayı algılanması güç olan metangazı ile ilgili vatandaşları bilgilendiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Kırmızı,"Soba ile ısınan vatandaşlarımız duvar ile soba arasında yaklaşık 50 santim mesafe bulunmalıdır. Sobalar kesinlikle üstten tutuşturulmamalı, soba aşırı şekilde yakıt ile doldurulmamalıdır. Sobalarınıza plastik ve boya gibi çöpler atılmamalı ve yatmadan önce tamamen söndürülmelidir. Soba içindeki yanmış, yarı yanmış kömür, odun gibi yakacak malzemeler yatılacağı zaman dışarıya çıkartılmalıdır" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
  • yorum2016-01-08 11:14:28MEHMET ALTUN

    Toki maşukta DG11A İLE DG18B (3+1)BLOKLAR İLE FG32A İLE FG51B (2+1) BOLKLAR 25 OCAK İLE 26 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA TESLİM EDİLECEK- MEHMET ALTUN// BAKKALBAŞI

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com