Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim "Sizler bugün Muhacir biz ise Ensar'ız"

"Sizler bugün Muhacir biz ise Ensar'ız"

Batman İl Milli Eğitim Müdürü, Batman'da bulunan Suriyeli öğretmenleri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 11:12

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Çarşı M. Akif İlkokulunu ziyaret edip, Suriyeli öğretmenlerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın ziyaretinde kendisine Şube Müdürü Beşir Tileği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar eşlik ettiler.

Aslan, M. Akif İlkokulunda önce sınıfları gezdi, öğrencilerle sohbet etti. Aslan, okul hakkında idarecilerden bilgi alarak, ardından öğretmenler odasına geçip Suriyeli öğretmenlerle bir araya geldi.

Okulda eğitim gören 655 Suriyeli öğrenci ve eğitim veren 25 öğretmenin bulunduğunu belirten Aslan, “Ülkenizdeki iç savaştan dolayı ülkemize misafir oldunuz. Bizler aynı kültür ve inançtan gelen iki kardeş milletiz. Sizler bugün Muhacir, biz ise Ensar’ız, Devletimiz size en iyi imkânı sunma çabası içindedir. Arzumuz ülkenizdeki iç savaşın bitmesi, sizlerin de kendi vatanınızda, barış ve huzur içinde yaşamasıdır. Bugün ülkenizden uzakta, eğitim mücadelesi veriyor olmanız takdire şayandır. Sizi kendi öğretmenlerimizden ayrı görmediğimizi, kardeş olduğumuzu ifade etmek için ziyaretinize geldim.” dedi.

Aslan konuşmasının ardından Suriyeli öğretmenlerin öneri ve taleplerini dinledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com