Advert
Advert
Advert

"Sizler bugün Muhacir biz ise Ensar'ız"

Batman İl Milli Eğitim Müdürü, Batman'da bulunan Suriyeli öğretmenleri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Çarşı M. Akif İlkokulunu ziyaret edip, Suriyeli öğretmenlerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın ziyaretinde kendisine Şube Müdürü Beşir Tileği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar eşlik ettiler.

Aslan, M. Akif İlkokulunda önce sınıfları gezdi, öğrencilerle sohbet etti. Aslan, okul hakkında idarecilerden bilgi alarak, ardından öğretmenler odasına geçip Suriyeli öğretmenlerle bir araya geldi.

Okulda eğitim gören 655 Suriyeli öğrenci ve eğitim veren 25 öğretmenin bulunduğunu belirten Aslan, “Ülkenizdeki iç savaştan dolayı ülkemize misafir oldunuz. Bizler aynı kültür ve inançtan gelen iki kardeş milletiz. Sizler bugün Muhacir, biz ise Ensar’ız, Devletimiz size en iyi imkânı sunma çabası içindedir. Arzumuz ülkenizdeki iç savaşın bitmesi, sizlerin de kendi vatanınızda, barış ve huzur içinde yaşamasıdır. Bugün ülkenizden uzakta, eğitim mücadelesi veriyor olmanız takdire şayandır. Sizi kendi öğretmenlerimizden ayrı görmediğimizi, kardeş olduğumuzu ifade etmek için ziyaretinize geldim.” dedi.

Aslan konuşmasının ardından Suriyeli öğretmenlerin öneri ve taleplerini dinledi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle