Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sizin İçin Varız Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

Sizin İçin Varız Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

Sizin için Varız projesinin kapanış toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2011 Çarşamba 15:37
Sizin İçin Varız Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı
 

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliğine yönelik geliştirilmiş olan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (Instrument for Pre Accession-IPA)’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni ve Özellikle Kız Çocuklarının Okullaşmasının Arttırılması Hibe Projesi Kapsamında İsmail-Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürlüğü olarak hazırlanan “Sizin İçin Varız” isimli hibe projesi kapanış toplantısı Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde yapıldı.

 

Sizin İçin Varız proje koordinatörü ve İsmail-Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Hülya Aydoğdu Proje ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgi verdi. Aydoğdu projeye 17.12.2010 tarihinde başladık. Projemizin toplam maliyeti Bugüne kadar toplam 4.067 kız öğrenciye ulaştık. Bu öğrencilerden 850 tanesini okullu yaptık dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ise yaptığı konuşmada Şanlıurfa 544 Bin Öğrenci nüfusu ile Ankara, İstanbul, İzmir’ den sonra en fazla öğrencisi olan bir ilimiz. Türkiye’ de en fazla taşımanın yapıldığı illerden birisi. Yine ilimiz nüfus artışında iller sıralamasının başında yer almaktadır. Her yıl 50 bin veya 55 bin öğrenciyi biz ilköğretime alıyoruz. Böylesi potansiyeli olan bir ilin eğitim sorunları eğitim ihtiyaçları eğitimde yapılacak çalışmalar da muhakkak suretle büyük bir önem arz etmektedir. Ben bu projede katkısı olan herkesi başta okul müdürümüz olmak üzere  kutluyorum dedi.

 

Karakopru Belediye Başkanı Av Nihat Çiftçi ise yaptığı konuşmada Biz Karaköprü Belediyesi olarak Bu tür sosyal destekli projeleri her zaman destekliyoruz. Özelikle bu projede Kız Çocuklarımızın olması çok faydalı ve yararlı olmaktadır, geçmişte okula gidemeyen kız çocuklarımızın bu Projeler sayesinde eğitim hayatına atılması bizleri oldukça duygulandırmıştır dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Projeye emek veren İlimizdeki okul Müdürlerine İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ve Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi tarafından birer katılım belgesi verildi.

 

Sizin İçin Varız projenin toplam bütçesi 102.292  euro dur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com