Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Siyasette etik ve ahlak

Siyasette etik ve ahlak

AK Parti tarafından yürütülen Siyaset Akademisi beşinci haftasında kaldığı yerden Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Aykut ve Kişisel Gelişim Uzmanı Handan Öztürk ile devam etti.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2012 Cumartesi 15:26
Siyasette etik ve ahlak
Felsefeci Hüseyin Aykut ilk konuşmacı olarak Siyaset Akademisi katılımcılarına bilgi verdi.  Aykut; “Siyasal Etik başlıklı sunumunda Ahlaken yanlış olan her şey etik olarak da yanlıştır. her şeyin bir etiği var da siyasetin olmaz mı?” dedi.

 

Sakarya Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Aykut, Harran Üniversitesinde de öğretim üyeliğini yaptığını ve Urfa’yı iyi tanıdığını ifade etti.

 

Hüseyin Aykut siyasal etik konusunda örnekler vererek; “Siyaset sonuç alma işidir. Ama ahlakı unutmadan ve ayrı tutmadan, yapılırsa ahlaklı ve etik olur” dedi.

 

Siyaset akademisi ilk dersi yaklaşık iki saat sürdü. Daha sonra verilen aranın ardından ikinci ders başladı.

 

İkinci dersti iletişim uzmanı Handan Öztürk “Etkili İletişim ve Beden dili” başlığı ile verdi.

 

Derse Şanlıurfa’nın türküleri ve verdiği mesajla başlayan Handan Öztürk; “İletişim doğru ve kaynağından alınmalı” dedi.

 

Yönetici, Yönetim Danışmanı, Kişisel Gelişim Uzmanı Handan Öztürk; “İletişim dille yapılan değildir. İletişim birçok çeşidi vardır. İletişimde beden dili % 55 kelime % 7 tonlama ise % 38 dilimlerle yapılır. Ama en önemlisi dürüstçe ve olduğun gibi görünmektir” dedi.

 

Konuşmasına ekranda gösterdiği fotoğraflar ve sunumla destekleyen Handan Öztürk, Zaman zaman kısa hikayelerle mesajlar verdi. Konuşmasının bir bölümünü ise Akademi katılımcılarıyla diyalog şeklinde oldu.Siyaset Akademisine katkılarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Aykut’a, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen, Handan Öztürk’e ise Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Şanlıurfa anısına plaket verdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com