Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Siyaset akademisinde Büyükşehir modeli dersi VİDEO

Siyaset akademisinde Büyükşehir modeli dersi VİDEO

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından organize edilen “Yerel Yönetimler IV” konulu Siyaset Akademisi, Dicle Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu verdiği eğitimle ikinci hafta programı gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2013 Cumartesi 20:06
Siyaset akademisinde Büyükşehir modeli dersi VİDEO

Milli Eğitim Konferans Salonunda gerçekleştirilen Siyaset Akademisine İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri İle Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolu Üyeleri ve Siyaset Akademisi kayıtlıları katıldı.

 

İlk dersi veren Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, ‘ABD’de Yerel Yönetimler’ konusunu ele aldı. ABD’yi yeniden keşfetmeye gerek olmadığını belirten Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu; “Her coğrafyanın kendine özgü yaşam stili var. Sosyal dokuya zarar vermeden yerel yönetimler güçlendirilmeli. Gelişmişlik standardına göre güçlenen yerel yönetimler daha iyi hizmet verir dedi.

 

Verilen aradan sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ‘İl Sınırları İle Büyükşehir’ modelini anlattı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu katılımcılara büyükşehir’de Kocaeli Modeli Adı altında Kocaeli’de gerçekleştirilen hizmetleri nasıl yaptıklarını verdikleri örneklerle anlattı.

Akademi sonunda Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu hocaya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ise İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez  tarafından günün anısına mırra takımı hediye edildi. Katılımcıların soruları ile Siyaset Akademisinin ilk dersi sonra erdi.

Akademiden sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kendi yazdığı ‘Çalışınca oluyor’ isimli kitabını imzaladı.

 

 

 

 

VİDEO

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com