Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Sivil Toplum Çarşamba tek yürek

Sivil Toplum Çarşamba tek yürek

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2010 Salı 15:27
Sivil Toplum Çarşamba tek yürek

Onlarca Sivil Toplum Örgütü, Çarşamba günü saat 13.00de Taksim’de Galatasaray Lisesi önünde Füze kalkanı projesini protesto edecek.
Sivil Toplum Örgütleri, Füze Kalkanı Projesini protesto edecek. Çarşamba günü saat:13’de Galatasaray Lisesi önünde yapılacak protesto gösterisine yüzlerce kişinin katılması bekleniyor.

Medeniyet Derneği, AKDAV, Akabe, Akev, Hikmet Derneği, İHH, Özgür-Der, Mazlum-Der gibi birçok sivil toplum örgütünün düzenleyeceği protestoda, ABD’nin NATO aracılığıyla Türkiye’ye yerleştirmek istediği Füze kalkanına karşı “NATO’ya, savaşa ve silahlanmaya hayır” denilecek.

STKlar yaptıkları açıklamada şunlara yer verdi: “ABD, İran ve Kuzey Kore’yi ‘güvenlik tehdidi’ olarak göstererek NATO bünyesinde bir füze kalkanı inşa etmek istiyor. Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne yerleştirilmesi planlanan füze kalkanının, Rusyanın sert itirazı üzerine Türkiyeye yerleştirilmesi kararlaştırıldı.”

NATO zirvesi, 19 - 20 Kasım tarihleri arasında Lizbonda yapılacak.

ÖZGÜR-DER’DEN GÜL VE ERDOĞAN’A MEKTUP

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der), NATOnun Füze Kalkanı Projesini protesto etti. Fatih Postanesi önünde toplanan dernek üyeleri, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanlığına mektup göndererek projeye onay verilmemesini istedi.

Özgür- Der üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, Fatih Postanesi önünde toplandı. Ellerinde pankart ve dövizlerle NATOyu protesto edenalign=right eylemciler, Füze Kalkanı Projesinin Türkiye tarafından onaylanmamasını istedi. Dernek Başkanı Rıdvan Kaya, Türk hükümetinin Lizbonda yapılacak NATO Zirvesi öncesinde kritik bir karar aşamasında olduğunu vurgulayarak, Hükümet ya komşular arasında sıfır sorun politikasını devam ettirecek bir şekilde dostluğu kardeşliği öne çıkartacak, ya da Türkiyenin bugüne kadar gelen işbirlikçi politikasına devam edecek. Ya kardeşlik, ya işbirlikçilik şeklinde net bir tercih olacak dedi.

Füze Kalkanı Projesinin yeni bir girişim olmadığını belirten Kaya, Bu proje NATOnun savunma adı altında icra edilen diğer saldırı girişimleri gibi bir girişim. Daha önce Rusyaya karşı Polonya ve Slovakyaya konuşlandırılmak istenmişti bu füzeler ancak daha sonra vazgeçildi. Şimdi ise füze kalkanı projesi kapsamında Türkiyeye konuşlandırılmak isteniyor. Amaç başta İran olmak üzere bütün bir Ortadoğuya Müslümanlara karşı saldırı politikalarını bir üst aşamaya çıkartmak. Bunu asla kabul etmiyoruz diye konuştu.

Daha sonra Rıdvan Kaya ve bir grup Özgür-Der yöneticisi, postaneye giderek, Füze Kalkanı Projesi hakkında fikirlerini anlatan biralign=right mektubu Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanına gönderdi. Grup daha sonra sessizce dağıldı.

 

 

 

 YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com